Kosmetyki do porannej pielęgnacji twarzy. Pamiętaj o nich, a twoja cera ci podziękuje

Poranki bywają trudne, również dla naszej cery. To dlatego tak ważne jest, by pamiętać o jej porannej pielęgnacji. Te 4 proste kroki pozwolą pozbyć się oznak zmęczenia i dobrze zacząć skórze twarzy nowy dzień.

Zdarza się, że zapominamy o porannej pielęgnacji. Powód bywa różny, najczęściej jest nim po prostu brak czasu. Na szczęście dzięki tym 4 prostym krokom przyspieszysz cały proces. Sprawdzą się w każdym typie cery, wystarczy, że dobierzesz odpowiednie kosmetyki. Dzięki tym poradom nie zapomnisz już o pielęgnacji twarzy przed porannym wyjściem z domu. A cera ci za to podziękuje.

Zobacz wideo Pielęgnacja pod makijaż. Podpowiadamy, jak przygotować skórę

Poranna pielęgnacja twarzy. Podstawa to oczyszczanie

Pierwszym etapem zarówno wieczornej, jak i porannej pielęgnacji powinno być dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Pozwoli to pozbyć się resztek kosmetyków, które stosujesz przed snem i zanieczyszczeń, które pojawiają się nawet w nocy. Kurz, produkowane przez gruczoły łojowe sebum czy pot możesz usunąć mleczkiem oczyszczającym lub zwykłym żelem do mycia twarzy. Rodzaj kosmetyku dostosuj do potrzeb skóry. Po umyciu zmyj produkt letnią wodą.

Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku lub hydrolatu. Pomoże to przywrócić równowagę skóry twarzy.

Pielęgnacja cery. Nie zapominaj o kremie

Trzecim krokiem jest zastosowanie kremu do twarzy. Najlepiej, by był lekki i miał działanie nawilżające. Nawet przy skórze tłustej nie wolno zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Pielęgnację możesz uzupełnić o krem pod oczy. Szczególnie, gdy pojawiły się pod nimi worki i sińce. Na oznaki zmęczenia dobrze sprawdzi się krem lub żel rozświetlający.

Czwartym i ostatnim krokiem jest użycie kremu z filtrem. Nie zapominaj o nim nie tylko latem. Promienie UV oddziałują na skórę przez cały rok, przyspieszając jej starzenie. Kosmetyk z dodatkiem antyoksydantów doskonale sprawdzi się jako broń przeciwko szkodliwemu działaniu smogu. Wartość SPF dostosuj do pory roku i skóry.

Więcej o: