Jak usunąć kamień z toalety? Trzy niezawodne sposoby na uciążliwy osad. Zniknie w mgnieniu oka!

Muszla klozetowa jest szczególnie narażona na osadzanie się na niej kamienia i innych zanieczyszczeń. Przebarwiona porcelana jest nieestetyczna, a usunięcie jej może być sporym problemem nawet dla mocnych środków chemicznych. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym pozbędziesz się osadu w kilka chwil. Oto kilka trików na to, jak usunąć kamień z toalety.

Z czasem na muszli klozetowej zbiera się trudny do usunięcia osad. Ceramika jest szczególnie narażona na jego działanie. Choć na etykietach wielu środków chemicznych znajduje się informacja, że po ich użyciu łazienka będzie wyglądać jak nowa, to nie zawsze przynoszą one oczekiwane rezultaty. Oto jak usunąć kamień z toalety w kilku prostych krokach. 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak usunąć kamień z toalety? Użyj sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego

Na uciążliwe zabrudzenia warto wykorzystać sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Połączenie tych składników ma właściwości ścierne i dezynfekujące, dzięki którym łatwo pozbędziesz się osadu. 

Wystarczy, że wsypiesz 1/3 szklanki sody i 1/4 kwasu bezpośrednio do muszli. Całość wymieszaj szczotką do toalety. W ten sposób wytworzysz aktywną pianę, która wejdzie w reakcję z nalotem osadzającym się na porcelanie. Odczekaj pół godziny i dokładnie przeczyść toaletę. Po spłukaniu wody kamień powinien całkowicie zniknąć.

Kamień w toalecie — domowe sposoby, które rozwiążą problem 

Kamień osadzający się na toalecie można usunąć także za pomocą octu spirytusowego. Na samym początku opróżnij muszlę, a w miejsce wody dolej roztwór. Wlej go tyle, aby zakrył pokrywający porcelanę nalot. Tak przygotowaną toaletę zostaw na noc. W tym czasie ocet zmiękczy kamień, dzięki czemu łatwo pozbędziesz się go szczotką. Dla wzmocnienia efektu, po oczyszczeniu muszli możesz zalać go mieszaniną kwasu i sody oczyszczonej. Wymieszaj substancje w proporcjach 1:1. Pół szklanki specyfiku wlej do toalety, a po 30 minutach przetrzyj zabrudzenia. 

Więcej o: