Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Dzięki tym poradom będzie jak nowa, a ty możesz pozbyć się łupieżu

Szczotka to przedmiot używany przez nas każdego dnia, nawet kilka razy dziennie. Mimo to rzadko pamiętamy o tym, by o nią dbać i regularnie myć. Nie należy jednak tego zaniedbywać, gdyż ma ona codziennie kontakt z naszymi włosami i skórą głowy. Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Pomocne mogą być te produkty.

Kiedy ostatni raz zdarzyło ci się wyczyścić szczotkę czy grzebień? W czasie czesania zbierają się na nich nie tylko włosy, lecz także kurz, łój i resztki naskórka oraz pozostałości kosmetyków. Bez regularnego czyszczenia, szczotka staje się siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów. A korzystanie z brudnego akcesorium nie należy do najprzyjemniejszych — jest też po prostu niehigieniczne. Może bowiem prowadzić do częstego przetłuszczania się włosów, a nawet powstania łupieżu. To dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o nią zadbać. Pomogą te proste sposoby.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Pomogą te produkty

Szczotka powinna być regularnie oczyszczana z włosów, najlepiej po każdym szczotkowaniu. Jeśli od ostatniego czyszczenia minęło już bardzo dużo czasu, najpierw pozbądź się włosów. W tym celu przydadzą ci się grzebień. Przy jego pomocy wyczesz kosmyki i kurz. Zaplątane w ząbki włosy możesz najpierw rozciąć nożyczkami, to ułatwi ich usunięcie. Rób to dokładnie. Kurz możesz usunąć przy pomocy pęsety lub patyczka kosmetycznego. Po tym wstępie możesz przejść do umycia szczotki.

Szczotkę do włosów możesz wyczyścić przy pomocy sody oczyszczonej. W szklance ciepłej wody rozpuść odrobinę szamponu i sodę oczyszczoną. W tak przygotowanym roztworze zanurz szczotkę, a następnie wyszoruj, np. przy pomocy starej szczoteczki do zębów. Na koniec dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą i osusz. Do wyczyszczenia szczotki czy grzebienia możesz też użyć zwykłego mydła lub odżywki. Takie czyszczenie możesz przeprowadzić np. podczas wczesywania odżywki we włosy. Pamiętaj, by po wszystkim dokładnie ją wypłukać.

Jak wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia, by jej nie zniszczyć?

Szczotki z naturalnego włosia potrzebują innego typu kuracji i większej ostrożności. Jak wyczyścić taką szczotkę? Zanurz ją w mieszance ciepłej wody i łagodnego szamponu lub odżywki, a następnie umyj i wypłucz pod bieżącą wodą.

Do czyszczenia szczotek sprawdzi się też… pianka do golenia. Wystarczy, że nałożysz ją na ząbki, po czym pozostawisz na kilkanaście minut. Po tym czasie umyj i wypłucz szczotkę i pozostaw do wyschnięcia.

Szczotkę możesz też umyć przy pomocy wody i kilku kropli olejku herbacianego. Taką miksturą dokładnie pokryj przedmiot, najlepiej przy pomocy spryskiwacza. Pozostaw do wyschnięcia. Taki zabieg dodatkowo zdezynfekuje szczotkę.

Więcej o: