Wrzuć kapsułkę do prania do zlewu i zalej wrzątkiem. Pozbądź się uciążliwego problemu w banalny sposób

Nieprzyjemny zapach ze zlewu to dość częsty problem, który może pojawić się, nawet jeśli regularnie czyścisz wszystkie elementy. Jest jednak na to sposób, a mianowicie... kapsułka do prania.

Resztki jedzenia, tłuszcz, olej – to właśnie przez nie w odpływie zlewu może wytwarzać się brzydki zapach. Gromadzące się w rurach pozostałości żywności z czasem zaczynają gnić, a nagromadzające się w ten sposób drobnoustroje wywołują nieprzyjemną woń. Jak sobie z tym poradzić? Najprostszym sposobem jest użycie kapsułek do prania!

Wrzuć kapsułkę do prania do zlewu i zalej wrzątkiem. Banalny trik na pachnący zlew

Jeśli czujesz, że z odpływu twojego zlewu wydobywa się nieprzyjemny zapach, koniecznie wypróbuj trik z kapsułką do prania. Wystarczy, że położysz pojemniczek z detergentem na sitku, a następnie będziesz stopniowo oblewał go wrzącą wodą. Rób to, dopóki torebka całkowicie się nie rozpuści.

Sposób z kapsułką do prania jest nie tylko skuteczny, ale także zdecydowanie mniej toksyczny niż większość chemikaliów używanych do rozwiązania tego problemu. Co prawda, użycie detergentu nie przetka rur, a jedynie szybko pozbędzie się zapachu rozkładających się resztek. Po jego użyciu nie musisz wietrzyć pokoju, czy dokładnie oczyścić z niego zlewu.

Jak chronić się przed brzydkim zapachem ze zlewu? Oto najlepsze porady

Jak każdy wie, lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo dotyczy brzydkich zapachów wychodzących z odpływu zlewu. Jak im przeciwdziałać? Przede wszystkim kup sitko, w którym zbierać się będą resztki żywności. Podczas mycia naczyń wiele pozostałości po jedzeniu trafia bezpośrednio do odpływu, a później do rur. To właśnie tam znajduje się geneza problemu. Jeśli sprawisz, że jedzenie nie będzie zatrzymywać się pod zlewem, skutecznie powstrzymasz wytwarzanie się brzydkiego zapachu. Z tego powodu sitko to jednocześnie najprostsza i najlepsza metoda prewencji tego problemu

Więcej o: