Jak zagęścić włosy? Najlepsze domowe sposoby. Nie wydasz na nie więcej niż 5 złotych!

Jak zagęścić włosy? Naturalne sposoby sprawdzą się lepiej niż drogie zabiegi. Długotrwały efekt bujnych i zdrowych kosmyków za grosze. Oto przepis na domowe kosmetyki, które skutecznie zagęszczą twoją fryzurę.

Gęste włosy to marzenie niejednej kobiety. Wiele drogich kosmetyków zapewnia zwiększenie objętości fryzury, jednak są to tylko chwilowe efekty. Istnieją jednak domowe sposoby, dzięki którym twoje kosmyki staną się bujne i zdrowe na długo. Jak zagęścić włosy? Użyj tych tanich produktów, aby twoja fryzura naprawdę robiła wrażenie. 

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Jak zagęścić włosy? Użyj soku z cebuli

Cebula to cenne źródło siarki. To właśnie ten składnik wpływa na wytwarzanie tkanek kolagenowych, które odpowiadają za objętość fryzury. Co więcej, przyspieszają także wzrost włosów. Wystarczy, że posiekasz cebulę na bardzo drobne kawałki, a następnie je zmiażdżysz. Uzyskany w ten sposób sok nanieś bezpośrednio na włosy. Naturalny kosmetyk trzymaj na kosmykach przez około 15 minut. Po tym czasie dokładnie umyj skalp, używając dowolnego szamponu.

Prosty przepis na bujne kosmyki. Przyda ci się produkt, który znajdziesz w kuchni

Kolejnym skutecznym sposobem na zagęszczenie włosów jest... ocet jabłkowy. Kwas, używany najczęściej w kuchni, nie może być nakładany bezpośrednio na głowę. Najpierw rozcieńcz roztwór, używając wody destylowanej. Wymieszaj 1/4 szklanki octu jabłkowego z 450 ml płynu. Na samym początku umyj włosy szamponem, a następnie wetrzyj w zwilżone kosmyki przygotowaną wcześniej mieszaninę. Odczekaj kilka minut, a następnie zmyj substancję ze skalpu zimną lub letnią wodą.

Ocet jabłkowy może wysuszać włosy, z tego powodu korzystaj z tego sposobu zbyt często. Pamiętaj także, że prędkość wzrostu włosów ma swoje podłoże w genetyce. Zarówno domowe sposoby, jak i drogie kosmetyki mogą działać lepiej lub gorzej u różnych osób. 

Więcej o: