Te sztuczki karciane zmylą nawet najlepszych graczy. Poznaj triki magików i nie daj się oszukać

Pewnie każdy z nas zna popularne gry w karciane takie jak "trzy karty" lub "czerwona wygrywa, czarna przegrywa". Jak się okazuje, szanse na wygraną w którąkolwiek z nich są minimalne. Dowiedz się, jak nie dać się oszukać.

Poker, blackjack, bakarat – to popularne karciane gry hazardowe. Każda z nich ma jasno określone zasady, a ich znajomość może w dużej mierze zadecydować o potencjalnej wygranej. W niektórych przypadkach szczęście i umiejętności mogą być niewystarczające, jeśli nie znamy tych karcianych sztuczek. 

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać

Jak oszukują przy grze w karty? "Czerwona wygrywa, czarna przegrywa"

Mogłoby się wydawać, że gra "czerwona wygrywa, czarna przegrywa" jest wręcz banalnie prosta. Zabawa, jak sama nazwa wskazuje, polega na wybraniu odpowiedniego koloru spośród trzech kart leżących na stole. Prowadzący grę na samym początku pokazuje, gdzie znajdują się trzy symbole, po czym szybko tasuje talię. Aby wygrać, wystarczy tylko skupić się na czerwonej karcie, prawda? Nic bardziej mylnego. 

Podczas tasowania, prowadzący gry niezauważalnie przekłada wygrywającą kartę, odwracając przy tym uwagę gracza. W ten sposób skupianie się na ruchach, jak mogłoby się wydawać, wygrywającego koloru, tak naprawdę prowadzi jedynie do porażki. Oszuści równie często wprowadzają do gry czwartą kartę, zgrabnie ukrytą na jednej z trzech możliwych do wyboru. Jeśli mamy do czynienia z kimś, kto wyjątkowo sprawnie je tasuje, to praktycznie nie jesteśmy w stanie zauważyć tej podmianki, co pokazuje Skubimagik na swoim kanale na TikToku. 

Gra w "trzy karty". Nie daj się przy niej oszukać

Gra w "trzy karty" w swojej prostocie przypomina zabawę w "czerwona wygrywa, czarna przegrywa". Gracz również tutaj dostaje trzy możliwe wybory – dwie figury przegrywające i jedną wygrywającą. Nawet wolne przetasowanie kart zwykle kończy się przegraną obstawiającego. Dlaczego? Otóż większość gier w "trzy karty" już od samego początku jest ustawiona. Jedna z kart tak naprawdę składa się z dwóch figur przyklejonych do siebie rewersem. 

Podążanie wzrokiem za "właściwym" wyborem na nic się nie zdaje. Aby wygrywać w "trzy karty" zawsze należy wybierać wbrew logice. Czasami jednak nawet ten sposób nie pomaga. Sprawny oszust potrafi sprawić, że wygrywająca karta po prostu zniknie ze stołu, co ponownie udowadnia Skubimagik. 

Więcej o: