Jak usunąć gniazdo os w bezpieczny sposób? Pozbądź się owadów na dobre dzięki tym domowym sposobom

Wiosna i lato to pory roku, w których osy najczęściej szukają miejsca do założenia gniazda. Owady, pomimo faktu, że nie są agresywne, dopóki nie zostaną zaatakowane, nie są mile widziane w ogrodach lub domach. Co zrobić, gdy znajdziemy je niedaleko naszej posiadłości? Oto sprawdzone sposoby na to, jak usunąć gniazdo os w bezpieczny sposób.

Osy nie są zbyt lubianymi owadami. Co gorsza, wysokie temperatury mogą je dodatkowo rozjuszyć. Ich ugryzienia są dość bolesne i nieprzyjemne, dlatego, jeśli zobaczysz je w swojej okolicy, od razu spróbuj się ich pozbyć. Musisz przy tym pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz zachowaniu szczególnej ostrożności. Jak pozbyć się gniazda os? Skorzystaj z tych domowych sposobów.

Zobacz wideo 5 domowych sposobów na złagodzenie ukąszeń owadów - przetestuj i wybierz najlepszy dla siebie Wybierz serwis

Jak usunąć gniazdo os? Pamiętaj o tych zasadach

Zanim podejmiesz się usunięcia gniazda os na własną rękę, musisz odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj o założeniu kilku warstw odzieży ochronnej i szczelnym zasłonięciu twarzy i dłoni. To właśnie te miejsca są najbardziej narażone na ukąszenia owadów. Nie próbuj pozbywać się insektów podczas upałów – wysokie temperatury sprawiają, że osy stają się bardziej agresywne i skłonne do żądlenia. Najlepiej więc zabrać się za to zadanie wieczorem. Pod koniec dnia duża część owadów wraca do gniazda i pozostaje w uśpieniu do rana. 

Usuwanie gniazda os. Jakie domowe sposoby sprawdzą się najlepiej?

Aby pozbyć się os z twojego otoczenia, musisz zakupić gaśnicę na owady. Tani produkt skutecznie przegoni insekty i sprawi, że nie wrócą przez długi czas. Wystarczy, że skierujesz wylot puszki z aerozolem w kierunku gniazda i spryskasz je przez około 10 sekund. Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej odległości. Osy potraktowane środkiem mogą wylecieć z gniazda. Po 24 godzinach zakryj gniazdo grubą folią i wrzuć do worka na śmieci. Na sam koniec wyrzuć je do kosza na śmieci i zakryj go szczelną pokrywą.

Sposoby na osy. Te zapachy na pewno je odstraszą

Najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie gniazda os jest wykorzystanie zapachów odstraszających te owady. Dobrze jest je stosować jeszcze przed osiedleniem się insektów w naszym ogrodzie. Aby uzyskać ten efekt, najlepiej jest zasadzić w pobliżu domu takie rośliny jak: tymianek, majeranek, miętę, melisę cytrynową i lawendę. Pamiętaj także, aby wszystkie drewniane powierzchnie, takie jak np. balustrady lub schody zaimpregnować substancjami zawierającymi wymienione aromaty. W ten sposób skutecznie zniechęcisz osy przed założeniem gniazda w twojej okolicy.

Więcej o: