Jak pozbyć się sierści podczas prania? To proste. Dodaj pół szklanki tego produktu

Jeśli masz w domu zwierzaka, na pewno zmagasz się też z problemem sierści, która osiada na ubraniach. Wrzucenie rzeczy do pralki nie zawsze pomaga. Zastanawiasz się, jak pozbyć się sierści podczas prania? Pomoże ten składnik, który już masz w swojej kuchni.

Sierść zwierząt osiada na wszystkim. Z mebli czy tapicerki łatwo jest ją usunąć ściereczką, czy odkurzaczem, ale co z ubraniami czy pościelą? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Wystarczy odrobina tego środka, by pozbyć się sierści na dobre.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak pozbyć się sierści podczas prania? Zastosuj ten produkt

Sierść psa czy kota trudno jest usunąć z rzeczy ręcznie. Nawet rolka do ubrań nie zawsze zbierze wszystkie kłaczki. Sierść szczególnie mocno przylega do naelektryzowanych części garderoby, a w pralce dodatkowo przykleja się do innych rzeczy i do wnętrza urządzenia. By pozbyć się jej w praniu, wystarczy, że zastosujesz ocet.

Jak prać ręczniki? Jak prać ręczniki, żeby były dłużej miękkie? Zastąp płyn tym produktem

Zadziała on jak płyn antystatyczny i zmiękczający, a przy okazji pomoże pozbyć się brzydkich zapachów w pralce i pozostałości po detergentach. Dodany do prania, przywróci kolory ubraniom i je odkazi. Dzięki niemu pozbędziesz się też plam z ubrań. Rzeczy przestaną się elektryzować i przyciągać sierść, włosy i drobne nitki, które przyklejają się do części naszej garderoby.

Jak usunąć osad na szklankach? Jak usunąć osad ze szklanek? Odrobina tego środka sprawi, że będą lśnić

Jak pozbyć się sierści zwierząt z ubrań przy pomocy octu?

Wystarczy, że dolejesz do pojemnika na detergenty pół szklanki octu. Wybierz odpowiedni program i uruchom pranie jak zawsze. Spokojnie, zapach octu nie zostanie na ubraniach na długo. Zniweluje go środek, którego użyliśmy do prania, wywietrzeje też w trakcie suszenia. Nie dodawaj już płynu zmiękczającego. Po wypraniu dokładnie wytrzep rzeczy przed ich rozwieszeniem. Ten środek pomoże w wypłukaniu kłaczków z ubrań, a strzepanie ich pozbędzie się resztek. W przypadku większej ilości sierści lub trudniejszych plam możesz dodać szklankę octu. 

Więcej o: