Jak pozbyć się sierści podczas prania? To proste. Dodaj pół szklanki tego produktu

Jeśli masz w domu zwierzaka, na pewno zmagasz się też z problemem sierści, która osiada na ubraniach. Wrzucenie rzeczy do pralki nie zawsze pomaga. Zastanawiasz się, jak pozbyć się sierści podczas prania? Pomoże ten składnik, który już masz w swojej kuchni.

Sierść zwierząt osiada na wszystkim. Z mebli czy tapicerki łatwo jest ją usunąć ściereczką, czy odkurzaczem, ale co z ubraniami czy pościelą? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Wystarczy odrobina tego środka, by pozbyć się sierści na dobre.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak pozbyć się sierści podczas prania? Zastosuj ten produkt

Sierść psa czy kota trudno jest usunąć z rzeczy ręcznie. Nawet rolka do ubrań nie zawsze zbierze wszystkie kłaczki. Sierść szczególnie mocno przylega do naelektryzowanych części garderoby, a w pralce dodatkowo przykleja się do innych rzeczy i do wnętrza urządzenia. By pozbyć się jej w praniu, wystarczy, że zastosujesz ocet.

Zadziała on jak płyn antystatyczny i zmiękczający, a przy okazji pomoże pozbyć się brzydkich zapachów w pralce i pozostałości po detergentach. Dodany do prania, przywróci kolory ubraniom i je odkazi. Dzięki niemu pozbędziesz się też plam z ubrań. Rzeczy przestaną się elektryzować i przyciągać sierść, włosy i drobne nitki, które przyklejają się do części naszej garderoby.

Jak pozbyć się sierści zwierząt z ubrań przy pomocy octu?

Wystarczy, że dolejesz do pojemnika na detergenty pół szklanki octu. Wybierz odpowiedni program i uruchom pranie jak zawsze. Spokojnie, zapach octu nie zostanie na ubraniach na długo. Zniweluje go środek, którego użyliśmy do prania, wywietrzeje też w trakcie suszenia. Nie dodawaj już płynu zmiękczającego. Po wypraniu dokładnie wytrzep rzeczy przed ich rozwieszeniem. Ten środek pomoże w wypłukaniu kłaczków z ubrań, a strzepanie ich pozbędzie się resztek. W przypadku większej ilości sierści lub trudniejszych plam możesz dodać szklankę octu. 

Więcej o: