Powieś torebkę z wodą na oknie. Ten trik zadziała na muchy lepiej niż moskitiera

Muchy to spory problem, szczególnie latem, gdy często wietrzymy mieszkanie. Owady wlatują i trudno się ich pozbyć, do tego są uciążliwe i irytujące. Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj te proste triki.

Muchy potrafią wlecieć do domu nawet przez niewielką szparę w oknie. A gdy już znajdą się w naszym mieszkaniu, trudno je przegonić. Owady mogą być nosicielami różnych bakterii, dlatego dobrze wiedzieć, jak się ich pozbyć i co robić, by uniknąć problemu. Pomogą te sprawdzone triki.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten trik z torebką

By przegonić muchy i zniechęcić je do odwiedzin, możesz wypróbować tę prostą pułapkę. Do woreczka strunowego lub wytrzymałej torebki foliowej wrzuć kilka monet, a następnie dolej wodę. Dokładnie i szczelnie zamknij woreczek i zawieś go na oknie lub drzwiach balkonowych. Taka pułapka sprawi, że muchy będą omijać nasz dom z daleka.

Jak odstraszyć muchy? Sięgnij po przykre dla nich zapachy

By odstraszyć muchy, możesz sięgnąć po zniechęcające je zapachy. Doskonale sprawdzi się olejek waniliowy. Na parapecie lub w pobliżu okna umieść słoik z waniliowym olejkiem. Możesz też wypróbować świeczki zapachowe lub dyfuzor. Przyjemny zapach wypełni mieszkanie i odstraszy owady.

Odstraszająco zadziała też olejek miętowy czy o zapachu trawy cytrynowej. Kilka kropli olejku możesz wymieszać z wodą, a taką miksturą opryskać firanki i zasłony. To dodatkowo odświeży tkaniny.

By muchy nie wlatywały do mieszkania, na balkonie lub na parapecie możesz posadzić odpowiednie rośliny. Owady te nie przepadają za zapachem mięty czy bazylii, dlatego warto zaopatrzyć się w te zioła. Szczególnie w kuchni, gdzie najczęściej unoszą się przyciągające te insekty zapachy. Lawenda z kolei zadziała odstraszająco zarówno na muchy, jak i komary czy mole. Pamiętaj o regularnym przycinaniu roślin.

Więcej o: