Trzymasz pędzle do makijażu w łazience? Lepiej włóż je do zamrażalnika!

Łazienka nie jest najlepszym miejscem na trzymanie pędzli do makijażu. Podobnie jak zapominanie o tym, by odpowiednio o nie dbać. Jak czyścić pędzle i po co wkładać je do zamrażalnika? Sprawdź sama.

Nie wszyscy pamiętają o regularnym czyszczeniu pędzli do makijażu. A korzystanie z zabrudzonych akcesoriów znacznie zwiększa ryzyko powstawania wyprysków, ale jest też niehigieniczne. Na pędzlach zbierają się nie tylko resztki kosmetyków, lecz także fragmenty naskórka. Zaniedbane stają się prawdziwą pożywką dla bakterii i innych drobnoustrojów. Zastanawiasz się, po co wkładać pędzle do makijażu do zamrażalnika? Ten sprytny trik pomoże w czyszczeniu.

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Umieść pędzle do makijażu w zamrażalniku. Nie pożałujesz

Choć wkładanie pędzli do makijażu do zamrażalnika brzmi co najmniej dziwnie, to naprawdę ma sens. Większość z nas swoje akcesoria trzyma w łazience i zapomina o ich regularnym czyszczeniu. Jeśli do standardowych zabrudzeń w postaci resztek kosmetyków do makijażu, kurzu i naskórka dodamy panującą w tym pomieszczeniu wilgoć i bakterie z toalety, otrzymamy niezbyt ciekawy efekt. I gwarantowane problemy skórne. Z tego powodu łazienka nie jest najlepszym miejscem do przechowywania pędzli.

MakijażJak najlepiej nakładać podkład? Ten produkt wygładzi cerę i ukryje pory

Zastanawiasz się, po co wkładać pędzle do zamrażalnika? Ten sposób pomoże pozbyć się większości bakterii i drobnoustrojów. Możesz je umieścić w zamrażarce przed czyszczeniem lub już po, ale pamiętaj, by wtedy były suche. Dzięki temu nie zniszczysz włosia. Włóż je na kilka godzin, najlepiej w woreczku lub pudełku. A po wyczyszczeniu i wyjęciu lepiej przenieś je do sypialni i trzymaj w zamkniętym pojemniku.

Trzymaj w lodówce mrożony płyn do mycia naczyń (zdj. ilustracyjne)Zamroź płyn do mycia naczyń. Wypróbuj ten trik, a nie pożałujesz

Jak czyścić pędzle do makijażu? Dzięki temu będą jak nowe

Często używane pędzle powinno się czyścić regularnie. Po każdym użyciu usuwaj z nich resztki kosmetyków, szczególnie z pędzli do podkładu czy korektora. Raz tydzień lub dwa przeprowadź też gruntowne mycie. W tym celu możesz wykorzystać płyn lub żel micelarny, łagodny szampon dla dzieci lub mydło antybakteryjne. Zamocz pędzle w wybranym środku (do szamponu czy mydła dodaj wody) na kilkanaście minut, pamiętając, by nie zanurzać ich całkowicie. To może uszkodzić klej. Możesz też namydlić wierzch dłoni, a następnie delikatnie wyczyścić pędzle, pocierając o skórę. Po takiej kąpieli usuń resztki środka pod bieżącą wodą, a następnie pozostaw pędzle do wyschnięcia. Nie wyżymaj ich ani nie układaj ich na kaloryferze.

Więcej o: