Włóż woreczek ryżu do szafy i zostaw na noc. Efekt na pewno cię zaskoczy

Wiele domowych sposobów wykorzystuje produkty, które najczęściej znajdziemy w kuchni. Jak się okazuje, ich właściwości sprawdzą się nie tylko podczas gotowania. Tak samo jest w tym przypadku. Włóż paczkę ryżu do szafy i zostaw na noc. W ten sposób pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Niewiele osób o tym wie, jednak ryż ma właściwości higroskopijne, czyli zdolności pozwalające mu skutecznie wchłaniać wilgoć. To właśnie dzięki nim zaleca się wkładać zalane urządzenia elektryczne do miski właśnie z tym zbożem. Jednak to nie jedyne nietypowe zastosowanie ryżu. Włóż go do szafy, a efekt na pewno cię zaskoczy.

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę

Wilgoć w szafie? Włóż do niej ryż i zostaw na noc

Ryż dzięki swoim właściwościom usunie wilgoć i brzydki zapach z twojej szafy. Wystarczy, że włożysz jedną torebkę produktu na półkę między ubraniami. Ciekawym rozwiązaniem jest także dodanie do niej kilku kropel olejku eterycznego. Dzięki temu twoja garderoba odzyska przyjemny i świeży aromat. Możesz także przesypać ryż do miseczki i bezpiecznie położyć ją wewnątrz szafy. W ten sposób zastąpisz chemiczne odświeżacze, naturalnym, a przede wszystkim ekologicznym rozwiązaniem. Pamiętaj, że zarówno przy pierwszym, jak i drugim triku regularnie wymieniać produkt. Najlepiej robić to raz na dobę. 

Brzydki zapach ubrań — jak sobie z nim poradzić?

Na zapach ubrań może wpływać wiele czynników — od zabrudzeń w pralce, po niewłaściwy sposób suszenia. Na szczęście, przyjemny aromat jest stosunkowo ładny do osiągnięcia. Jedyne co musisz zrobić, to przygotować tani i naturalny odświeżacz. Do przewiewnych woreczków włóż pachnące kwiaty lub zioła. Może to być np. lawenda, melisa, mięta, czy choćby szałwia. Świetnie sprawdzą się także suszone cytrusy i inne owoce, które nadadzą twoim ubraniom świeżego, słodkawego zapachu. Aromatyczne odświeżacze mogą leżeć przez długi czas w twojej szafie. Z tego powodu, nie musisz ich wymieniać tak często, jak w przypadku rozwiązania z ryżem.

Więcej o: