Podkładał głos Mańkowi w polskiej wersji "Epoki lodowcowej". Wiecie, o kim mowa?

"Epoka lodowcowa" to kultowy film animowany, głównie ze względu na zapadające w pamięć kwestie. Nie da się ukryć, że jedną z przyczyn tej popularności jest też polski dubbing. Wiecie, kto podkładał głos w polskiej wersji językowej produkcji mamutowi Manfredowi, jednemu z głównych bohaterów animacji?

Pierwsza odsłona serii "Epoki lodowcowej" wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo że od czasu premiery minęło już 20 lat, fani wciąż znają na pamięć niektóre kwestie. Zapewne ma to związek z nostalgią, jaką wciąż budzą pierwsze filmy, ale też polskim dubbingiem. Udział w nim wzięła plejada gwiazd. Wiecie, kto podkładał głos głównemu bohaterowi, mamutowi Mańkowi?

 
Zobacz wideo "Dziwny świat" - zwiastun. Nowa produkcja Disneya w listopadzie w kinach

Podkładał głos Mańkowi w "Epoce lodowcowej" i nie tylko 

Mowa oczywiście o Wojciechu Malajkacie. To właśnie jego głos zarówno młodsi, jak i starsi widzowie kojarzą z filmu "Epoka Lodowcowa". Jednak Manfred nie był jedyną rolą dubbingową aktora. Malajkat pojawił się też w innym kultowym filmie animowanym, a mianowicie w "Shreku 2". Użyczał w nim głosu postaci kota w butach, który zresztą później pojawia się też w kolejnych częściach. 

 

Wojciech Malajkat to nie tylko wybitny aktor dubbingowy

Aktor w 1986 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi. Później występował w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Studio czy Teatrze Syrena, w którym przez kilka lat pełnił funkcję dyrektora naczelnego. Choć teatr wciąż jest głównym miejscem pracy Wojciecha Malajkata, to niejedynym.

Po raz pierwszy w telewizji aktor wystąpił w serialu "Żuraw i czapla", gdzie zagrał przyjaciela głównej bohaterki. W 1999 roku pojawił się w filmie "Ogniem i mieczem" w reżyserii Jerzego Hoffmana. To właśnie z rolą Rzędziana przez lata był najbardziej kojarzony i zyskał sympatię milionów widzów. Najnowsze produkcje z jego udziałem to słynne "Listy do M.". W tym roku trafi do kin 5 część świątecznego hitu i po raz piąty będziemy mogli w nich zobaczyć Malajkata, który od 2011 roku wciela się w rolę Wojciecha Kamińskiego. Od 2016 roku Malajkat jest rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a od 2020 roku pracuje również w Radiu Nowy Świat.

 
Więcej o: