Jak szybko oczyścić kurki? Ten patent powinien znać każdy grzybiarz!

Lato to bez dwóch zdań jeden z najlepszych okresów na zbieranie kurek. Te aromatyczne grzyby sprawdzą się w wielu przepisach. Zanim jednak weźmiesz się za ich gotowanie, musisz najpierw je odpowiednio przygotować. Czyszczenie kurek może być bardzo prostym zadaniem. Wystarczy wykorzystać ten prosty patent na to, jak myć kurki.

Właściwe czyszczenie kurek jest bardzo istotne. Pierwszym pomysłem na ich przygotowanie będzie przemycie ich pod bieżącą wodą. Nigdy tego nie rób. W ten sposób, te delikatne grzybki, szybko stracą smak. W takim razie, jak myć kurki? Oto najlepsze rozwiązania. 

Zobacz wideo Pyszne dania z kurkami. Wypróbuj te przepisy

Jak oczyścić kurki? Użyj do tego soli

Najskuteczniejszą metodą na czyszczenie kurek jest ręczne usuwanie resztek mchu i listowia. Jest to jednak mocno czasochłonny proces. Równie efektywną metodą, która trwa znacznie krócej, jest użycie wrzątku i soli. Przesyp grzyby do dużej miski lub garnka, a następnie posyp je solą. Zalej kurki gorącą wodą i kilkukrotnie przemieszaj je łyżką. Dlaczego ten sposób jest tak skuteczny?

Przyprawa w połączeniu z ugotowanym płynem sprawia, że z grzybów wydobywa się śliska substancja. Dzięki niej piasek i resztki runa leśnego samoczynnie zostaną z nich wypchane. Mieszanie kurek sprawi, że wymywane zabrudzenia opadną na dno naczynia. 

Czyszczenie kurek — przyda ci się do tego pędzelek

Kolejnym ciekawym sposobem na to, jak myć kurki, jest użycie zwykłego pędzelka. Może to być przyrząd do nakładania makijażu lub zwykły sprzęt malarski. Pamiętaj jednak, aby dokładnie wyczyścić jego włoski — resztki kosmetyków bądź farby nie mogą znaleźć się na grzybach. Jak oczyścić kurki tym sposobem? Wystarczy, że nasączysz pędzelek wodą z solą, lub olejem. Następnie przetrzyj nim blaszki grzybów. Substancje nałożone na włoski przyrządu szybko pozbędą się piasku i innych zabrudzeń

Więcej o: