Krzewy zaatakowała ćma bukszpanowa? Oprysk z dwóch składników skutecznie rozwiąże problem

Bukszpan to jeden z najpopularniejszych ogrodowych ozdób. Niestety, krzew ten jest często źródłem pożywienia dla szkodników. Jednym z nich jest ćma bukszpanowa. Oprysk na te owady możesz przygotować z zaledwie dwóch składników. Jest skuteczny i banalnie prosty do zrobienia.

Owady, które żywią się krzewami ogrodowymi, są niezwykle groźnymi szkodnikami. W kilka tygodni szkodnik może kompletnie zniszczyć twoje rośliny. Jeśli zobaczysz ich larwy, od razu zabierz się za przygotowywanie specyfiku, który się ich pozbędzie. Co zrobić, gdy twoje uprawy zaatakuje ćma bukszpanowa? Oprysk z tych składników pozbędzie się jej w mgnieniu oka. 

Zobacz wideo Spray odstraszający komary możesz zrobić sam

Ćma bukszpanowa — oprysk z mydła i wody rozwiąże twój problem

Jednym z najlepszych produktów na pozbycie się ćmy bukszpanowej jest zwykłe szare mydło. Detergent dzięki zawartości kwasów tłuszczowych szybko usunie owady z liści twoich roślin. Przygotowanie oprysku z tego składniku jest banalnie proste. Wystarczy, że zetrzesz 75 gramów środka i rozpuścisz go w pięciu litrach ciepłej wody. Po przestudzeniu mieszaniny przelej ją do butelki z atomizerem. Użyj specyfiku bezpośrednio na liściach i kwiatach roślin. Po upływie kilku godzin larwy ćmy powinny same opaść z krzewów na ziemię. Jednorazowe wykorzystanie tego sposobu sprawi, że szkodniki nie pojawią się na bukszpanie.

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową. Oprysk z oleju i octu pozbędzie się szkodników

Kolejnym skutecznym sposobem na ćmę bukszpanową jest oprysk wykonany z octu i oleju rzepakowego. Do naczynia, w którym znajduje się pół litra wody, dodaj 4 łyżki kwasu oraz 3 łyżki drugiego produktu. Całość dokładnie wymieszaj. Przelej płyn do butelki ze spryskiwaczem i spryskaj nim liście krzewu. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać tego specyfiku zbyt długo na twoich roślinach. Po około 30 minutach opłucz bukszpan dużą ilością wody. 

Więcej o: