Przyłóż kostki lodu do dywanu i odczekaj kilka minut. Efekt z pewnością cię zaskoczy!

Większość z nas dość rzadko całkowicie zmienia wystrój w swoim domu. Meble stojące przez wiele lat w jednym miejscu mogą pozostawić trwały ślad na podłodze lub podłożonym pod nimi dywanie. Jak pozbyć się powstałych w ten sposób wgnieceń? W tym przypadku dobrze jest użyć... kostek lodu!

Wgniecenia w dywanie są bardzo trudne do usunięcia. Zniekształcenia powstają w wyniku wieloletniego nacisku mebli na puszysty materiał. Ślady odciśnięte na jego włóknach są nieestetyczne i od razu rzucają się w oczy. Istnieje jednak prosty sposób, dzięki któremu szybko rozwiążesz ten problem. Użyj kostki do lodu, a zagłębienia znikną w okamgnieniu!

Zobacz wideo Proste triki, które przyniosą wam ulgę w upały

Jak usunąć wgniecenia w dywanie? Użyj kostek lodu

Trik na usunięcie wgnieceń z dywanu jest naprawdę banalny. Wystarczy, że w zdeformowanych fragmentach położysz kilka kostek lodu i poczekasz, aż się roztopią. W ten sposób skutecznie zmiękczysz materiał, co pozwoli przywrócić jego naturalny kształt. Najlepiej użyć do tego widelca. Dokładnie przeczesz zmiękczone miejsce, w ten sposób ponownie napuszysz namoczony dywan. Na sam koniec odkurz wilgotne fragmenty dywanu. Jeśli wgniecenia nadal będą widoczne, powtórz cały proces. Efekt przed i po naprawdę robi wrażenie! 

Dlaczego kostki lodu działają tak dobrze? Wszystko dzięki tej właściwości dywanu

Podczas topnienia się lodu, włókna dywanu powiększają się i zmiękczają. W ten sposób wilgoć przywraca materiałowi objętość, którą utracił w wyniku nacisku mebli. Dlaczego więc po prostu nie polać wgnieceń wodą? Wolne nasiąkanie włókien nie pozostawi aż tak dużej plamy na dywanie, dzięki czemu o wiele łatwiej go później wysuszyć. Dzięki użyciu lodu nawilżysz wgniecenia w idealnym tempie, nie narażając się przy tym na pojawienie się pleśni i brzydkiego zapachu. Bez dwóch zdań, jest to najlepszy domowy sposób na odświeżenie wyglądu dywanu. 

Więcej o: