Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Sprawdzony sposób za mniej niż złotówkę

Kret potrafi być prawdziwą zmorą ogrodników. Jeśli zobaczysz go w swoim sadzie, od razu postaraj się go pozbyć. W ciągu jednego dnia zwierzę potrafi przekopać do 15 metrów tunelów. Co prawda ssak nie zjada roślin, jednak podczas tworzenia podziemnych korytarzy może mocno uszkodzić ich systemy korzeniowe. Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

Kopce kreta niszczą estetykę każdego ogrodu. Najczęściej występującym gatunkiem tego ssaka w Polsce jest kret europejski. Zwierzę rośnie maksymalnie do 20 centymetrów i osiąga najwyżej 120 gramów wagi. Pomimo małych rozmiarów stworzenie może narobić sporo problemów. W ciągu 24 godzin zwierzę potrafi uformować aż 30 kopców! Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Jest na to sprawdzony sposób.

Jak usunąć kreta z ogrodu? Pozbądź się go kompletnie sza darmo!

Jak wiadomo, wiele zwierząt ma o wiele lepszy węch od ludzi. Z tego powodu jednym z najprostszych. a przy tym zdecydowanie najtańszych sposobów na pozbycie się szkodników jest użycie... twoich włosów! Ludzkie owłosienie, jak i zwierzęca sierść skutecznie odstraszy większość małych ssaków niszczących twój ogród. Wystarczy, że zwiniesz kilka kosmyków w kulkę i włożysz je do tunelu wykopanego przez kreta. Zwierze, podrażnione zapachem szybko odejdzie z twojego sadu i poszuka innego miejsca do żerowania. 

W celu pozbycia się kreta możesz użyć także innych zapachów. Zioła takie jak bazylia, czarny bez, czy aksamitek szybko odstraszą ssaka. Wygospodaruj w swoim ogrodzie skrawek ziemi, w którym zasadzisz wymienione wyżej rośliny. Ich aromat powinien skutecznie zapobiec pojawieniu się tych szkodników na twoim terenie. 

Zapobiegnij pojawieniu się szkodników w twoim ogrodzie. Zadbaj o drenaż ziemi

Kret potrzebuje przede wszystkim wilgotnej ziemi, którą będzie mógł łatwo przekopać. Z tego powodu musisz szczególnie zadbać o dobry drenaż gruntu. W ten sposób zminimalizujesz szansę na pojawienie się szkodnika w twoim ogrodzie. Co zrobić, aby osiągnąć taki efekt? Pamiętaj o regularny, walcowaniu trawnika - w ten sposób zagęścisz ziemię i ograniczysz prawdopodobieństwo zatrzymywania się w niej wilgoci. Oprócz tego, w okresie jesiennym, często zgrabiaj stosy zaległych liści. Przemoknięte stosy listowia mocno nawilżają glebę, co może przyciągnąć krety i inne szkodniki.

Więcej o: