Owiń dłonie lub stopy folią aluminiową i ciesz się efektami. Na pewno nie pożałujesz!

Folia aluminiowa to przedmiot, który można znaleźć w prawie każdej kuchni. Popularne "sreberko" jest najczęściej używane do przechowywania żywności, jednak ma także inne, użyteczne właściwości. Owiń nią dłonie lub stopy, a efekt na pewno cię zaskoczy!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że większość kuchennych przyborów i składników ma inne, mniej znane zastosowania. Folii aluminiowej także możesz użyć do czegoś innego niż konserwacja żywności. Niektóre domowe sposoby mogą wydawać się wręcz absurdalne, jednak pomimo to potrafią być niezwykle skuteczne. Tak jest i w tym przypadku. Zawiń dłonie lub stopy w folię aluminiową i poznaj jej nietypowe właściwości. 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Nieznane właściwości folii aluminiowej. Jak z nich skorzystać?

Folia aluminiowa jest w stanie równie dobrze zatrzymywać, jak i przypuszczać ciepło. Lśniąca strona "sreberka" ma za zadanie utrzymywać temperaturę, natomiast część matowa odprowadza ją na zewnątrz. Te właściwości równie dobrze można wykorzystać na skórze. Wiele osób skarży się na zmarznięte dłonie i stopy. Zdarza się to nawet latem. W takich przypadkach najczęściej zaleca się ubranie grubych skarpet, czy rękawiczek, jednak podczas upałów te sposoby na nic się nie zdadzą. Z tego powodu o wiele lepiej sięgnąć po sprawdzony trik wykorzystujący folię aluminiową. 

Owiń dłonie lub stopy folią aluminiową. Efekt na pewno cię zaskoczy!

Jeśli chcesz szybko ogrzać dłonie, czy stopy, to skorzystaj ze sposobu z folią aluminiową. Wystarczy, że nasmarujesz je kremem lub maścią rozgrzewającą, a następnie owiniesz je "sreberkiem". Pamiętaj, aby jej błyszcząca część znalazła się po wewnętrznej stronie. W ten sposób zatrzymasz ciepło w środku zawiniątka i ochronisz kończyny przed zimnem. Dzięki temu nie tylko szybko ogrzejesz dłonie i stopy, ale także sprawisz, że użyty specyfik dogłębnie nawilży skórę.

Więcej o: