Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Ten niezawodny sposób kosztuje mniej niż 5 złotych

Osad z kamienia to jeden z najczęstszych problemów, który można spotkać w łazience. Nalot jest dość trudny do usunięcia. W takich sytuacjach najczęściej sięgamy po silne detergenty. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu pozbędziesz się zabrudzeń bez użycia chemii.

Kabina prysznicowa jest zdecydowanie najtrudniejsza do wysprzątania w całej łazience. To na niej zwykle gromadzi się brud, którego doczyszczenie jest męczące i długotrwałe. Osadzający się na jej szybie kamień jest szczególnie trudny do usunięcia. Zamiast wydawać krocie na detergenty, lepiej jest skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Oto kilka z nich. 

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Użyj środka na bazie sody

Ten tani sposób, szybko rozwiąże problem z osadem z kamienia. Wystarczy, że użyjesz środka na bazie sody oczyszczonej. Aby wzmocnić efekt substancji, możesz do niej dodać kwasku cytrynowego. Przepis na domowy detergent jest banalnie prosty. Rozmieszaj osobno z wodą dwie łyżeczki proszku oraz sok z jednego owocu. Następnie połącz obie mieszaniny w proporcji 1:1. Na sam koniec przelej powstały płyn do butelki ze spryskiwaczem. Obficie zroś detergentem szybę z osadem. Do pozbycia się nadmiaru wilgoci przyda ci się ściereczka z mikrofibry lub ściągaczka do wody. Postaraj się nie zostawiać smug. 

Jak poradzić sobie z silnymi zabrudzeniami? Zamiast soku z cytryny użyj wody utlenionej

Oprócz pozbycia się osadu z szyby kabiny prysznicowej dobrze jest także zadbać o odkażenie prysznica. Brud, pleśń, a także niebezpieczne dla zdrowia bakterie usuniesz w prosty sposób dzięki wodzie utlenionej. Połącz ją z sodą oczyszczoną i dokładnie wymieszaj obie substancje. W ten sposób uzyskasz gęstą papkę. Nałóż ją na zanieczyszczony obszar i odczekaj 10 minut. Po tym czasie zmyj piankę bieżącą wodą. Odkażające właściwości wody utlenionej w mig pozbędą się szkodliwych mikroorganizmów z twojego prysznica.

Więcej o: