Prezenty dla młodej pary, których lepiej unikać. Mogą przynosić pecha

Bywa, że wybór odpowiedniego prezentu dla pary młodej jest kłopotliwy. Nie wszyscy decydują się na wręczenie gościom listy upominków. Zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź, których prezentów lepiej unikać i dlaczego.

Wręczanie parze młodej prezentów w dniu ślubu to już tradycja. Sporym ułatwieniem są listy tworzone przez parę młodą, ale nie każda decyduje się na taki krok. Gdy wybór zależy od nas, możemy stanąć przed prawdziwym wyzwaniem. A nietrafiony lub nieodpowiedni prezent to ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy wręczyć. Oto kilka rzeczy, jakich warto unikać.

Zobacz wideo Trwały i upiększający makijaż na wesele krok po kroku

Prezenty dla młodej pary, których lepiej unikać. Niektóre z nich mogą przynosić pecha

Ogromną popularnością cieszą się sztućce i zastawa stołowa. Zdarza się, że para młoda po ślubie otrzymuje kilka kompletów. I choć to przydatne prezenty, szczególnie gdy młoda para jest w trakcie urządzania nowego domu, lepiej nie kupuj zestawu noży. Dlaczego? Zgodnie z przesądem, noże są symbolem przecięcia silnych więzów małżeńskich.

Z tego samego powodu lepiej nie wręczać parom młodym zegarów. Mają one bowiem odliczać czas do rozstania. A jeśli nie wierzysz w przesądy, to pamiętaj, że możesz nie trafić w ich gust, a zegar może nie pasować do wystroju wnętrza ich domu.

A skoro mowa o wnętrzu, pamiętaj o tym, by uważać na różnego rodzaju dodatki i dekoracje. Szczególnie jeśli nie znasz gustu państwa młodych. Piękny i drogi wazon, który wpadł ci w oko, może okazać się kłopotem dla pary młodej i wylądować głęboko w szafie.

Czego lepiej nie kupować parze młodej? Te prezenty są kłopotliwe

Czego jeszcze lepiej nie kupować parze młodej? Kiepskim wyborem mogą być ekstremalne prezenty, takie jak skok ze spadochronem czy wizyta na strzelnicy. Szczególnie gdy jedno z nich ma lęk wysokości albo boi się broni.

Nawet jeśli dobrze znasz tylko pana młodego lub pannę młodą, staraj się nie kupować prezentu dla jednej osoby. Ślub to jednak wyjątkowe wydarzenie i z tego powodu nietaktem byłoby wręczenie prezentu, który ucieszy tylko jedną ze stron.

Więcej o: