Księża odmówili chrztu uczestnikowi "The Voice of Poland". Powód? Może zaskoczyć

Jeden z uczestników programu "The Voice of Poland", Adam Stachowiak niedawno poinformował fanów, że chce przyjąć chrzest w Kościele katolickim. Niestety, kilku księży odmówiło. Powód może zdziwić.

"The Voice of Poland" to jeden z najpopularniejszych muzycznych show w polskiej telewizji. W emitowanym od 2011 roku na antenie TVP2 programie swoje pierwsze kroki stawiali tacy wokaliści, jak Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz czy Krystian Ochman. Jednym z uczestników 7 edycji był Adam Stachowiak. Muzyk jakiś czas temu poinformował fanów, że chce przyjąć chrzest. Napotkał jednak pewien problem.

Zobacz wideo Magda Bereda nie dostała się do The Voice of Poland? Odpowiedź w najnowszym odcinku "Plotkersów"

Odmówiono mu chrztu. "Odbiłem się już od kilku księży"

Adam Stachowiak jest muzykiem, ma też własną wytwórnię płytową. Od 2015 roku związany jest z Anną, z którą w 2017 roku wziął ślub cywilny. Para doczekała się dwójki dzieci i niedawno oboje zdecydowali się na ślub kościelny. Żona jest dla niego ogromnym wsparciem i, jak sam wspomniał we wpisie na Instagramie, „Ania jest moim największym przyjacielem — była ze mną nie tylko w blasku fleszy, ale również wtedy, kiedy wszystkie światła gasły. Ona nauczyła mnie kochać, rozumieć, naprawiać i rozmawiać. Jest moim Aniołem Stróżem". Nic dziwnego, że zdecydował się na tak poważny krok.

Przy okazji premiery książki „Wyśpiewaj mi przyszłość" mojej Żony @_annastachowiak oraz mojej płyty „Dotrę Na Szczyt" podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Postanowiłem przyjąć Chrzest Święty i wziąć z tą wspaniałą kobietą ślub kościelny.

Problem w tym, że muzyk nie był ochrzczony w dzieciństwie. W związku z tym musi przyjąć chrzest. Jak sam przyznał we wpisie na Instagramie, napotkał niestety poważną przeszkodę.

Czas zrobić kolejny krok! Co prawda odbiłem się już od kilku księży w sprawie chrztu dla dorosłych, ponieważ mam taki tryb pracy, który nie pozwala mi na miesiące nauk i przygotowań, ale nie składam broni!
 

Muzyk poprosił fanów o radę, a ci nie czekali długo z pomocą. Już kilka godzin później Adam Stachowiak opublikował wpis z podziękowaniami.

Otrzymałem tak wiele wiadomości ze słowami wsparcia i z namiarami do księży, którzy chętnie udzielą mi wszystkich sakramentów, że to jest po prostu szok! Już działam w tym temacie!

Dzięki wsparciu fanów, muzyk już niedługo może spełnić swoje marzenie.

 
Więcej o: