Krytykujący PiS skecz Neo-Nówki wywołał prawdziwą burzę. Kabaret odpowiada na komentarze

Podczas sobotniego Festiwalu Kabaretu w Koszalinie kabaret Neo-Nówka zaprezentował skecz "Wigilia 2022". Występ wywołał kontrowersje i prawdziwą burzę, skomentowali go nawet politycy. Komicy postanowili odnieść się do zarzutów.

Wciąż trwa burza po zaprezentowanym podczas Festiwalu Kabaretu w Koszalinie skeczu Neo-Nówki. Komicy ostro skrytykowali rząd czy widzów Telewizji Polskiej, choć nie szczędzili też słów krytyki wobec opozycji. Po fali komentarzy postanowili skomentować wydarzenia z ostatnich kilku dni.

Zobacz wideo Zabawna wpadka Jarosława Kaczyńskiego podczas wystąpienia w Koninie

Kontrowersyjny skecz kabaretu "Neo-Nówka". W sieci trwa burza 

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi występu, „Założony we Wrocławiu Kabaret Neo-Nówka pod przewodnictwem Romana Żurka przygotował skecz, którego akcja rozegrała się w grudniu. W ciepły, wigilijny wieczór między ojcem a synem toczyła się ostra rozmowa m.in. o spadek po dziadku. Okazało się jednak, że ten ma zupełnie inne plany". Transmitowane na antenie telewizji Polsat wydarzenie wywołało spore kontrowersje. Komicy z kabaretu Neo-Nówka ostro skrytykowali rząd, wyborców Prawa i Sprawiedliwości czy widzów Telewizji Polskiej.

 

Skecz, choć był jedynie uaktualnioną i ostrzejszą wersją znanego już występu "Wigilia 2018", wywołał skrajne emocje. Świadczy o tym chociażby to, że Neo-Nówka wciąż jest jednym z najpopularniejszych tematów na Twitterze. Jedni chwalą występ, inni krytykują, m.in. za pogardliwy stosunek do wyborców partii rządzącej czy wulgarność.

Jak zauważył polityk Platformy Obywatelskiej, Maciej Lasek, "Dzisiaj w kabarecie wystarczy na serio powiedzieć, jak jest".

Telewizja Polsat nie zdecydowała się na umieszczenie występu na swoim kanale. Zrobił to za to sam kabaret. Nagranie wciąż jest numerem jeden na polskim Youtube. „Wiemy, że nie wszyscy zrozumieją przesłanie tego skeczu i wywoła on skrajne emocje. Jednak nie możemy udawać, że nic się nie dzieje" - napisali komicy we wpisie na Facebooku. W komentarzach przeważają pozytywne reakcje.

Bardzo Wam Kabaret Neo-Nówka dziękuję za zwrócenie uwagi na to, co się dzieje w naszym kraju
Wczoraj oglądałam na Polsacie. Świetny, w punkt. Ośmialam się, ale to był śmiech przez łzy.

Kabaret Młodych Panów również zareagował na skecz kolegów.

No brawo panowie, zrobiliście skecz dokumentalny i się porobiło zamieszanie

Do występu odniósł się nawet rzecznik PiS, Radosław Fogiel.

W najnowszym wpisie na Twitterze komicy postanowili odpowiedzieć na zarzuty i krytykę. „Dziękujemy za wszystkie życzliwe słowa, które od Was dostajemy. To miłe i budujące, że cały naród taki zjednoczony w miłości i radości" - napisał kabaret, z sarkazmem odnosząc się do komentarza opublikowanego przez księdza.

Więcej o: