Kosztuje niecałe 3 zł, a działa jak keratynowe prostowanie za 300 zł. Żelatyna na włosy to hit!

Zabieg z żelatyną na włosy zaskoczy cię i przyniesie oczekiwany efekt niemal natychmiastowo. Zamiast wydawać pieniądze w salonach urody, zrób go we własnym domu. Będzie efektowny i na pewno tańszy.

Masz problemu z włosami i nie możesz temu zaradzić? Na rynku jest wiele produktów o dziwnie brzmiących nazwach, które mogą pomóc ujarzmić twoje niesforne kosmyki. Po co jednak sięgać po towar ze sklepowej półki, kiedy w niemal każdym domu, znajdziesz coś dla zmęczonych włosów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Co to jest żelatyna do włosów?

To nic innego jak proszek, który można kupić w sklepie za ok. 3 zł i cieszyć się jego działaniem. Żelatyna produkowana z kolagenu jest białkiem zwierzęcym, znajdującym częste zastosowanie w kosmetyce. W porównaniu z gotowymi preparatami, które mają działać wygładzająco, dodając włosom połysk, żelatyna posiada białka keratynowe, które przy okazji wzmacniają włos. Maseczki ze sklepu zawierają silikon, który hamuje dostęp wilgoci do trzonu włosa, bywa, że powoduje reakcje alergiczne. Po takim zabiegu włosy są często słabo nawilżone, stają się kruche i łamliwe.

Natomiast żelatyna do włosów przylega do miejsc, które są uszkodzone, pomaga wygładzić łuskę włosa, zwiększa połysk. Podobne działanie ma żółtko jaja, jednak to słabiej łączy się ze strukturą włosa. Żelatyna ma proteiny, które tworzą otoczkę wokół włosa i wygładzają go, pasma nie puszą się i łatwiej je rozczesać.

Jak przygotować w domu żelatynę na włosy?

Zabieg z żelatyny na włosy nazywany też laminowaniem. Można robić go raz lub dwa razy w tygodniu, żeby nie spowodować skutku odwrotnego, bo włos zrobi się wtedy ciężki i szorstki. Efekt zobaczysz już po pierwszym użyciu. Wystarczy zarezerwować na te czynności ok. godziny i wykonać to tak:

  • wymieszać żelatynę z wodą, w stosunku 1:2 (np. 1,5 łyżeczki żelatyny mieszamy z 3 łyżeczkami wody)
  • dodajemy olej naturalny np. oliwę z oliwek
  • włosy przed nałożeniem mikstury trzeba zwilżyć i delikatnie wcierać papkę
  • zawijamy głowę w folię lub ręcznik, żeby pod wpływem ciepła wzmocnić działanie białka
  • po 30 minutach myjemy szamponem i spłukujemy

Bądź wariant drugi, równie prosty w przygotowaniu:

  • 1 łyżka sproszkowanej żelatyny,
  • 1/3 szklanki wody,
  • łyżeczka octu jabłkowego z cydru,
  • 1 łyżeczka miodu

Domowa metoda laminowania sprawdzi się na każdym rodzaju włosów, zarówno tych prostych, kręconych jak i falowanych.

Więcej o: