Jak pozbyć się zaskórników? To proste! Trzy sprawdzone sposoby, dzięki którym oczyścisz twarz

Każdy z nas marzy o pięknej i gładkiej cerze. Nie zawsze jednak dane nam jest cieszyć się oczyszczoną twarzą, co bywa frustrujące. Jak pozbyć się zaskórników? Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone sposoby, dzięki którym pozbędziesz się niepożądanych zmian i zaczniesz cieszyć się nowym wyglądem.

Piękna i czysta cera jest marzeniem wielu z nas. Matka natura bywa jednak surowa, przez co na twarzach często widoczne są niepożądane zmiany, które mogą być postrzegane jako nieestetyczne i problematyczne. Mowa o zaskórnikach, czyli drobnych, jasnych lub ciemnych kropkach, często pojawiających się w okolicach nosa, brody i czoła. Poniżej przedstawiamy trzy sposoby, które pomogą oczyścić skórę i cieszyć się jej wyglądem.

Jak pozbyć się zaskórników? Ważne jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry

Prawidłowe oczyszczanie twarzy ma na celu usunięcie martwego naskórka, kurzu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń nagromadzonych na twarzy w ciągu dnia. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalny krem lub żel i stosować go wedle instrukcji zamieszczonej na opakowaniu.

Pamiętaj, aby nawilżać skórę za pomocą konkretnie przeznaczonych do tego kosmetyków. W sklepach jest dostępnych wiele produktów, które można dopasować do trzech rodzajów cery — normalnej, tłustej bądź mieszanej.

Zobacz wideo Dlaczego skóra się starzeje?

Plastry na zaskórniki, które potrafią czynić cuda

W trakcie nierównej walki z oczyszczaniem skóry warto udać się do apteki lub drogerii, gdzie dostępna jest cała gama produktów służących poprawie naszego wyglądu. Są to między innymi specjalne plastry, które należy nakleić na miejsce podatne na zmiany (zaskórniki) i odkleić po kilku minutach. Stosowanie tego produktu powinno przynieść pożądane efekty.

Kąpiele parowe — znany od pokoleń sposób na pozbycie się zaskórników

Kąpiele parowe twarzy to sposób oczyszczania skóry, który ceniony jest zwłaszcza przez nasze babcie i prababcie. Aby efekty były zauważalne, należy stosować je regularnie — dwa, trzy razy w tygodniu. Przygotowanie parówki jest proste. Wystarczy do tego miska z gorącą wodą (najlepiej z dodatkiem olejku eterycznego bądź ziół). Następnie należy pochylić się nad nią i okryć głowę ręcznikiem. Sprawi to, że pory otworzą się, a para wniknie wgłąb skóry i ją dogłębnie oczyści. 

Więcej o: