Niezawodny sposób na ślimaki. Jak pozbyć się szkodników bez użycia chemii? To proste!

Podczas pielęgnacji ogrodu często natykamy się na różne szkodniki, w tym mięczaki. Warto wiedzieć, że stworzenia te lubią pojawiać się w zacienionych i wilgotnych miejscach, gdzie czują się przyjemnie i bezpiecznie. Jak się ich pozbyć? Podczas lektury poniższego artykułu poznasz skuteczny sposób na ślimaki.

Ślimaki to stworzenia, które lubią wilgotne, zacienione miejsca i są najaktywniejsze rano i wieczorem. Żywią się liśćmi, płatkami i korzeniami warzyw, przez co wyrządzają szkody wśród roślin ogrodowych.

Jaki jest skuteczny sposób na ślimaki? Eksmisja szkodników

Jednym z najprostszych i najbardziej humanitarnych sposobów jest zebranie ślimaków z roślin do pojemniczka i przeniesienie ich w inne miejsce, z dala od naszego ogrodu. Możemy być pewni, że nie zrobimy im tym krzywdy. 

Hodowla roślin nieprzyjaznych ślimakom

Istnieją rośliny, których ślimaki nie lubią — warto więc rozważyć ich hodowlę. Są to między innymi krwawnik, nasturcja, majeranek i szałwia. Działają one odstraszająco i zniechęcają tych gości do odwiedzin.

Dbaj o porządek w ogrodzie. Szkodniki tego nie znoszą!

Ślimaki lubią się chować w wysokiej roślinności, dlatego istotne jest dbanie o porządek w ogrodzie. Koś regularnie trawę, pozbywaj się chwastów (w tym pokrzyw) i gałęzi, które mogłyby służyć stworzonkom za schronienie.

Zobacz wideo Ogród Katarzyny Dowbor

Podlewaj rośliny tylko rano

Podlewanie roślin rano sprawia, że szybciej one obsychają, co nie zachęca ślimaków do odwiedzania naszego ogrodu. Wieczorne podlewanie roślin sprzyja za to pojawianiu się szkodników, które uwielbiają wilgoć i brak słońca.

Stosuj opryski z kawy

Ślimaki nie znoszą zapachu kawy, która działa na nie odstraszająco. Warto przemyśleć stosowanie oprysków z tego roztworu. Można go łatwo przygotować domowym sposobem. W celu odstraszenia szkodników należy zaparzyć i ostudzić kawę, a następnie rozcieńczyć ją z wodą. Tak przygotowany napój sprawdzi się w skutecznym odstraszaniu szkodników.

Więcej o: