Oprysk z drożdży na róże. Sprawdzony sposób w walce z grzybami trawiącymi twoje kwiaty

Marzeniem wielu ogrodników jest posiadanie w swojej kolekcji pięknych, zdrowych róż. Nie zawsze jednak się to udaje. Jeśli twoje rośliny zostały zaatakowane przez chorobę, to wiedz, że istnieje na to dobry sposób. Oprysk z drożdży na róże - czym jest? Z tego artykułu dowiesz się, jakie ma właściwości i jak prawidłowo go przygotować.

Róża — popularna roślina, która cieszy oko każdego ogrodnika i amatora. Co robić, jeśli zostanie zaatakowana przez choroby i mszyce? Mamy na to rozwiązanie. Wielu pasjonatów już od lat chwali sobie opryski z drożdży jako idealny sposób na ratunek tym kwiatom. 

Oprysk z drożdży na róże — o co chodzi?

Cała tajemnica polega na tym, że drożdże jako grzyby mają zdolność unieszkodliwiania innych grzybów — tych, które atakują nasze kwiaty. Zawierają również duże ilości witamin, które pomagają roślinom w bujnym wzroście. Opryski warto stosować profilaktycznie, nie tylko wtedy, gdy spotka nas przykra niespodzianka w postaci zachorowania kwiatu. Im szybsza będzie nasza reakcja, tym większe szanse powodzenia.

Jak przygotować oprysk z drożdży? To bardzo łatwe!

Zrobienie tego specyfiku okazuje się być niezwykle łatwe i każdy może przygotować go w domu. Aby otrzymać ten środek, wystarczy kupić w sklepie kostkę drożdży, rozpuścić je w 0,5 l mleka, a następnie rozcieńczyć z 10 l letniej wody. Dodatkowym trikiem jest dodanie kawałka szarego mydła, które sprawi, że roztwór utrzyma się na powierzchni rośliny przez dłuższy czas. Na efekty nie trzeba długo czekać!

Warto postawić na naturalne opryski. Te z drożdży zawierają sporo witamin!

Wielu ogrodników coraz częściej odchodzi od używania gotowej, sklepowej chemii w walce ze szkodnikami.

Zobacz wideo Ekologiczne opryski na rośliny balkonowe

Zbyt częste ich stosowanie może doprowadzić do przykrych zmian w podłożu gleby. Dobrze wiedzieć, że opryski przygotowane w warunkach domowych mogą okazać się lepsze i zdrowsze dla roślin. Drożdże zawierają dużą ilość witamin, które dobrze działają na kwiaty.

Więcej o: