Wrzuć do umywalki kilka monet. Ten trik sprawdzi się nie tylko podczas pobytu w hotelu

Pobyt w hotelu kojarzy się z relaksem. Czasem zdarza się jednak, że drobny problem psuje nam odpoczynek. Wtedy warto sięgnąć po kilka sprawdzonych trików, które pomogą nie tylko w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Urlop czy wyjazd służbowy często wiążą się z pobytem w hotelu. I choć zazwyczaj to czas na odpoczynek, zdarza się, że coś spędza nam sen z powiek. Na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby, które pomogą rozwiązać problem. Te triki możesz wykorzystać nie tylko podczas pobytu w hotelu.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Umieść monety w hotelowej umywalce. Trik nie tylko na wakacje

W niektórych hotelach czy wynajmowanych podczas urlopu mieszkaniach znajdziemy pralkę lub miskę. Co, jeśli nie masz do nich dostępu, a ubranie, które akurat miałeś lub miałaś na siebie założyć, zostało zaplamione lub zabrudzone? Możesz wtedy oczywiście zacząć szukać pobliskiej pralni, ale istnieje prostsze rozwiązanie. Wystarczy, że wykorzystasz kilka monet i kawałek folii lub plastikowego woreczka.

  • Kawałek folii lub woreczek umieść na dnie umywalki lub zlewu.
  • Nad odpływem umieść kilka monet.
  • Przytrzymaj folię i zacznij nalewać wodę. Większą siatkę foliową możesz zabezpieczyć o brzeg umywalki.

Folia i monety doskonale zastąpią korek. Możesz je też wykorzystać do zatkania odpływu wanny. Ten trik przyda się nie tylko w hotelu, lecz także wtedy, gdy zgubisz korek w swoim domu

Inne przydatne hotelowe triki nie tylko na wakacje

Innym popularnym kłopotem podczas wyjazdów jest brak żelazka. Nie każdy zabiera ze sobą taki sprzęt, nie zawsze jest też dostępny w miejscu, w którym przebywamy. Co zrobić, gdy ubranie w torbie czy walizce bardzo się pogniotło? Warto wtedy sięgnąć po ten sprawdzony trik. Powieś ubranie na wieszaku i umieść je w łazience przed kąpielą lub prysznicem. Gorąca para zadziała jak parownica i pomoże rozprostować zagniecenia na ubraniach.

Innym ciekawym trikiem, z którego możesz skorzystać podczas wakacyjnych wyjazdów, jest ten z wieszakiem. Między zasłonami zazwyczaj znajduje się niewielka przerwa. Wpadające przez nią promienie słoneczne może przerwać nam sen. By tego uniknąć i zadbać o prywatność, wykorzystaj wieszak do spodni. Zaczep go o dwie części zasłon tak, by zamknąć przerwę.

Więcej o: