Wrzuć do umywalki kilka monet. Ten trik sprawdzi się nie tylko podczas pobytu w hotelu

Pobyt w hotelu kojarzy się z relaksem. Czasem zdarza się jednak, że drobny problem psuje nam odpoczynek. Wtedy warto sięgnąć po kilka sprawdzonych trików, które pomogą nie tylko w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Urlop czy wyjazd służbowy często wiążą się z pobytem w hotelu. I choć zazwyczaj to czas na odpoczynek, zdarza się, że coś spędza nam sen z powiek. Na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone sposoby, które pomogą rozwiązać problem. Te triki możesz wykorzystać nie tylko podczas pobytu w hotelu.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Umieść monety w hotelowej umywalce. Trik nie tylko na wakacje

W niektórych hotelach czy wynajmowanych podczas urlopu mieszkaniach znajdziemy pralkę lub miskę. Co, jeśli nie masz do nich dostępu, a ubranie, które akurat miałeś lub miałaś na siebie założyć, zostało zaplamione lub zabrudzone? Możesz wtedy oczywiście zacząć szukać pobliskiej pralni, ale istnieje prostsze rozwiązanie. Wystarczy, że wykorzystasz kilka monet i kawałek folii lub plastikowego woreczka.

Kadr z filmu 'Szklanka założona na klamkę drzwi do pokoju uratuje ci życie'Spędzasz wakacje w hotelu? Nie zapomnij zawiesić szklanki na klamce

  • Kawałek folii lub woreczek umieść na dnie umywalki lub zlewu.
  • Nad odpływem umieść kilka monet.
  • Przytrzymaj folię i zacznij nalewać wodę. Większą siatkę foliową możesz zabezpieczyć o brzeg umywalki.

Folia i monety doskonale zastąpią korek. Możesz je też wykorzystać do zatkania odpływu wanny. Ten trik przyda się nie tylko w hotelu, lecz także wtedy, gdy zgubisz korek w swoim domu

Tłum turystów na plażyJak nie zgubić dziecka na plaży? Te porady sprawią, że unikniesz stresu

Inne przydatne hotelowe triki nie tylko na wakacje

Innym popularnym kłopotem podczas wyjazdów jest brak żelazka. Nie każdy zabiera ze sobą taki sprzęt, nie zawsze jest też dostępny w miejscu, w którym przebywamy. Co zrobić, gdy ubranie w torbie czy walizce bardzo się pogniotło? Warto wtedy sięgnąć po ten sprawdzony trik. Powieś ubranie na wieszaku i umieść je w łazience przed kąpielą lub prysznicem. Gorąca para zadziała jak parownica i pomoże rozprostować zagniecenia na ubraniach.

Innym ciekawym trikiem, z którego możesz skorzystać podczas wakacyjnych wyjazdów, jest ten z wieszakiem. Między zasłonami zazwyczaj znajduje się niewielka przerwa. Wpadające przez nią promienie słoneczne może przerwać nam sen. By tego uniknąć i zadbać o prywatność, wykorzystaj wieszak do spodni. Zaczep go o dwie części zasłon tak, by zamknąć przerwę.

Więcej o: