Ten sposób na przetłuszczające się włosy może cię zaskoczyć. Częstotliwość ich mycia ma znaczenie!

Sposób na przetłuszczające się włosy może być prostszy, niż myślisz. Wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia, zastosować kilka prostych rad dotyczących mycia, i twój problem powinien zniknąć.

Czasem banalne rozwiązania są najlepsze. Kiedy masz włosy z tendencją do przetłuszczania, pewnie wstajesz z kwaśną miną i wiesz, że musisz znowu poświecić im sporo czasu i wymyć jak robisz to każdego dnia. Tymczasem nie, to błąd, paradoksalnie włosy tłuste myjemy rzadziej.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Sposób na przetłuszczające się włosy może zaskakiwać

Zacznij od tego, żeby nie dotykać i nie poprawiać wciąż swojej fryzury. Włosy powinno się czesać dwa razy dziennie, na początku i końcu dnia. Mimo że zimą czy latem czasem trudno zrezygnować z nakryć głowy, zasłonięta, poci się bardziej, więc jeśli możesz, nie noś na niej nic. Jeśli musisz, niech będą to bawełniane przewiewne okrycia głowy. Te czynności to oczywiście nie koniec dbania o skórę głowy, najpierw warto spróbować mieszanek, które możesz zrobić w domu i płukać nimi włosy po ostatnim myciu.

1 sposób

  • 1/2 soku z cytryny
  • 2 łyżki octu
  • 3 szklanki ciepłej wody

lub płukanki ziołowe

  • saszetka kopru zaparzona na 15 min po wystudzeniu należy polewać włosy, bez spłukiwania

lawenda, rumianek,  szałwia i mięta (mix ziół) zaparzamy na ok. 20 min, na koniec do naparu dodajemy łyżkę octu i nie spłukujemy

Twój sposób na przetłuszczające się włosy może nie działać od razu

Nie należy się poddawać, płukanki trzeba stosować jakiś czas (2-4 tygodni) nim zaczną działać i wprowadzone zmiany przyniosą efekt. Nowe nawyki w pielęgnacji włosów, też potrzebują czasu. Poza tym co można zrobić samodzielnie w domu, w sklepach wybieraj gotowe produktu z prostym, jak najbardziej przyjaznym skórze głowy składem. Warto zwracać uwagę, żeby nie było tam SLS.

Jeśli będziesz wybierać szampon przy przetłuszczających się włosach, szukaj w jego składzie: pokrzywy, czarnej rzodkwi, aloesu, łopianu, rzepy, mięty, mydlnicy lekarskiej. Kosmetyki przeładowane chemią, przesuszają włosy, a to sygnał dla głowy do nadmiaru wydzielania sebum. Ono z kolei, w zwiększonej ilości jest naszym głównym wrogiem.

Podobnie używanie suszarki do włosów, dodatkowo przesusza twoją skórę, więc w miarę możliwości warto z niej rezygnować. Nie należy jednak rezygnować lub jak najszybciej wprowadzić do pielęgnacyjnych rytuałów, stosowanie odżywki do włosów. Jej brak spowoduje niedobór nawilżenia skalpu, a to znowu pobudzenie gruczołów łojowych, do pojawienia się nadmiaru sebum.

Więcej o: