Jak pozbyć się mrówek z domu? Trzy skuteczne triki na pożegnanie szkodników

Jak pozbyć się mrówek z domu? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Dzięki tym poradom dowiesz się, co robić. Przedstawiamy trzy skuteczne sposoby, dzięki którym szkodniki znikną, a ty znów będziesz mógł cieszyć się spokojem i porządkiem panującym w mieszkaniu.

Wielu z nas chociaż raz w życiu boryka się z problemem mrówek, które zadomowiły się w mieszkaniu i wcale nie mają ochoty odejść. Poszukują pożywienia i wody — przyciąga je wilgoć w naszych łazienkach i zapachy dochodzące z kuchni. Jakimi sposobami można pozbyć się niechcianych lokatorów? Przedstawiamy trzy sposoby.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Z pomocą przychodzi sok z cytryny

Zastosowanie soku z cytryny rozcieńczonego z wodą jest jednym z najprostszych sposobów na odstraszenie mrówek. Wystarczy połączyć ze sobą te dwa składniki i powstałym roztworem spryskać mieszkanie, a stworzenia, które nie znoszą kwaśnego zapachu, szybko zadomowią się gdzieś indziej. 

Kret w ogrodzieJak pozbyć się kreta z ogrodu? Sprawdzony sposób za mniej niż złotówkę

Rozsyp sól w zakamarkach mieszkania

Sól również działa na mrówki odstraszająco. Jeśli rozsypiesz ją w miejscach, w których mieszkają mrówki i na trasach, które przemierzają, sprawi to, że szybko odejdą i nie wrócą. Pozostaw sól w różnych miejscach na kilka dni, dzięki czemu znowu będziesz cieszyć się spokojem.

Jak prać buty w pralce?Jak prać buty w pralce? 5 prostych kroków do idealnie czystych butów

Ocet na mrówki

Ocet możesz wykorzystać nie tylko jako dodatek do żywności — uda się nim też odstraszyć mrówki. Wystarczy, że przygotujesz odpowiedni roztwór. W tym celu zmieszaj ze sobą wodę i ocet w takiej samej ilości, po czym tak przygotowanym preparatem spryskaj miejsca, w których pojawiają się mrówki. Skutecznie je to odstraszy.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek z domu?

Mrówki to pożyteczne stworzenia. Stosuj preparaty, które je tylko odstraszą

Dobrze pamiętać, żeby do walki z mrówkami używać preparatów, które odstraszą mrówki, a nie je wytępią. Są to pożyteczne stworzenia, które użyźniają glebę i oczyszczają ściółkę leśną, więc warto postarać się, by odeszły od nas bez uszczerbku zdrowiu.

Więcej o: