Jak pozbyć się cellulitu? Cztery porady na poprawienie wyglądu skóry domowymi sposobami

Jak pozbyć się cellulitu? To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Każdy pragnie mieć piękną i gładką skórę jak najdłużej. Ciężko jest jednak powstrzymać procesy, które z upływem lat zachodzą na naszym ciele. Z tego artykułu dowiesz się, jak skutecznie zniwelować "pomarańczową skórkę".

Tzw. pomarańczowa skórka to przypadłość, z którą boryka się wiele osób. Cellulit, bo o nim mowa, spędza sen z powiek wielu ludziom, nie tylko kobietom. Jak sobie z nim poradzić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Jak pozbyć się cellulitu? Kluczowa jest dieta

Jeśli na swojej skórze zauważysz cellulit, warto rozważyć zmianę diety i trybu życia. Ważne jest, aby na naszym talerzu codziennie znajdowała się duża ilość warzyw, owoców i pełnowartościowych produktów, dzięki czemu organizm oczyści się z toksyn i w pewnym stopniu zniweluje powstałe wcześniej zmiany skórne. Koniecznie pij też dużo wody i zrezygnuj z fast-foodów oraz słodyczy.

Masaże lekarstwem na wszystko

Któż z nas nie słyszał o zaletach masażów? Okazuje się, że oprócz rozluźnienia mięśni, mają one też zbawienny wpływ na naszą skórę. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, rozważ regularne masowanie tych partii ciała, które w twoim przypadku są podatne na powstawanie "pomarańczowej skórki". 

Zbawienny wpływ zimnych pryszniców na skórę

Zimne prysznice, a zwłaszcza stosowanie na zmianę strumienia zimnej i ciepłej wody, służą poprawieniu krążenia krwi, co działa też pobudzająco na spalanie komórek tłuszczowych. Ich intensywna praca przyczyni się do zmniejszenia cellulitu. 

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry

Kawa nie tylko do picia. Ziarna kawy jako sposób na pozbycie się cellulitu

Przed wzięciem prysznica rozważ zastosowanie peelingu kawowego, który może mieć na twoją skórę zbawienny wpływ. Masowanie skóry ziarenkami kawy podczas kąpieli ma za zadanie rozbicie komórek tłuszczowych. Jest to dobry sposób na napięcie się skóry i pozbycie cellulitowych zmian.

Więcej o: