Jak stosować krople żołądkowe na włosy? Dzięki nim zapomnisz o rozdwajających się końcówkach

Krople żołądkowe na włosy. Czy to możliwe, że sprawdzą się jako środek przeciw ich wypadaniu? Przygotowaliśmy informacje, dzięki którym poznasz zalety stosowania wcierek z tego produktu. Jeśli marzysz o gęstych, silnych włosach, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie!

Okazuje się, że krople żołądkowe mają szersze zastosowanie, niż mogłoby się na początku wydawać. Nie pomogą jedynie na ból brzucha, ale wesprą też włosy w szybszym wzroście. 

Krople żołądkowe na włosy. Jakie mają działanie?

Produkt ten dzięki zawartości wielu ziół może sprawdzić się również dobrze jako wcierka na włosy. Dzięki niej staną się one gęstsze, a także zmniejszy się ich skłonność do rozdwajania. Warto przy tym pamiętać o regularnym stosowaniu tego produktu, tak, by jak najdłużej móc cieszyć się efektami jego działania.

Przykładowe krople dostępne na rynku składają się zazwyczaj z mieszanki ziół i etanolu. Rumianek, dziurawiec, mięta pieprzowa... to tylko kilka przykładów, z czego może się składać ten tradycyjny lek. Wymieniony tutaj dziurawiec bardzo dobrze działa na cebulki włosów, pobudzając je do działania. Z kolei mięta pieprzowa zawiera substancje, które hamują ich wypadanie. 

Wcierka na włosy z kropli żołądkowych. Jak stosować?

Do przygotowania wcierki wystarczy połączenie w miseczce trzech łyżek wody i trzech kropli produktu. Następnie przelej powstałą substancję do buteleczki, zamknij ją i dokładnie wstrząśnij. Tak przygotowaną wcierkę nałóż na skórę głowy (możesz to zrobić za pomocą wacików bądź płatków kosmetycznych) i odczekaj około 45 - 60 minut. Po tym czasie spłucz skórę głowy wodą i ciesz się z efektów działania kosmetyku.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Uwaga! Zioła mogą uczulać

Przed zastosowaniem produktu warto wcześniej sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na żaden z jego składników. W tym celu dobrze jest zrobić próbę uczuleniową. Wystarczy nałożyć kilka kropli na skórę i po upływie 24 godzin upewnić się, że nie doszło do żadnych zmian.

Więcej o: