Jak odkleić naklejkę z szyby? Wkrótce można jej się pozbyć z auta. Pomogą w tym dwa przedmioty

W związku z kolejną częścią "pakietu deregulacyjnego" zbliża się termin, w którym kierowcy będą mogli pozbyć starego wzoru informacji o numerze rejestracyjnym samochodu z prawego dolnego rogu szyby auta. Nadejdzie to już 4 września 2022 r., dlatego przedstawiamy kilka praktycznych sposobów, jak odkleić naklejkę z szyby.

Do tej pory wszystkie samochody zarejestrowane na terenie Polski posiadały w prawym dolnym rogu szyby naklejkę z numerem rejestracyjnym. Obowiązek ten zostaje zniesiony od 4 września 2022 r., dlatego wielu z nas głowi się, jak pozbyć się napisu, by poprawić wygląd wizualny auta.

Jak odkleić naklejkę z szyby? Suszarka i skalpel w ruch

Naklejka na szybie samochodu składa się z dwóch warstw, dlatego ciężko jest ją odkleić. Warto do pomocy przygotować suszarkę. Na początek należy przez kilka minut ogrzewać szybę równomiernie na całej powierzchni, tak, by nie doprowadzić do pęknięcia szkła.

Następnie wystarczy delikatnie podważyć nożem lub skalpelem brzeg naklejki, która od prawidłowego ogrzania powinna zacząć delikatnie się stapiać. Warto przy tym zachować szczególną ostrożność i precyzję i, co najważniejsze, nie spieszyć się. Nie chcemy przecież uszkodzić szyby. Jeśli naklejka wciąż nie chce zejść, warto drugi raz podgrzać szybę i powtórzyć cały proces.

Jeśli poczujemy luz pod naklejką, możemy delikatnie podważyć ją palcami i spróbować odkleić.

Co z klejem po naklejce? Jak się go pozbyć?

Udało ci się już pozbyć naklejki, ale pozostały na szybie klej wciąż zaburza jej estetykę? Tu również pomożemy. Wystarczy wziąć szmatkę, nasączyć ją zmywaczem z acetonem i powoli pocierać sklejone fragmenty. Ten sposób powinien pomóc w rozpuszczeniu kleju z powierzchni szkła.

Zobacz wideo Opel Astra Sports Tourer szóstej generacji

Nie zapomnij o nowych naklejkach

Pamiętaj, że zmiana przepisów nie oznacza, że naklejki na samochodzie nie potrzebujemy już wcale. Nowy wzór obowiązuje wszystkich, którzy chcą wjechać do "Strefy Czystego Transportu". Choć takiej w Polsce jeszcze nie ma, to niebawem może się to jednak zmienić.

Więcej o: