Te imiona utrudniają życie dzieciom. Warto z nich zrezygnować dla dobra malca

Spodziewasz się dziecka? To cudowny czas dla każdego rodzica, jednak przed tobą jeden z najtrudniejszych wyborów. Uważaj, bo te imiona utrudniają życie dzieciom! W poniższym artykule podajemy takie przykłady, z których warto zrezygnować dla dobra pociechy.

Ciąża to czas wielkich przygotowań. Oprócz skompletowania wyprawki czeka cię jeszcze najtrudniejszy z wyborów. Z pewnością po pewnym czasie od ogłoszenia ciąży wszyscy zaczną dopytywać, jakie imię zostało wybrane dla potomka. Na które z nich się zdecydować? Wszak będzie je nosić przez całe życie!

Te imiona utrudniają życie dzieciom. Stereotypy panujące w naszym społeczeństwie

Taka już nasza natura, że jeśli ktoś nowy przedstawia się nam imieniem, od razu w głowie kiełkuje się opinia o człowieku bazująca na tym, czy dane imię kojarzy nam się dobrze, czy też źle. Przy dalszym poznaniu zazwyczaj pierwsze zdanie idzie w zapomnienie.

Zobacz wideo Zdrowie noworodka

Najtrudniej mają z pewnością dzieci, których rodzice wpadli na pomysł spolszczenia zagranicznego imienia. Przykładem mogą być:

  • Dżesika
  • Brajan
  • Dżastin
  • Jennifer

Kojarzą się one niestety stereotypowo z próbą podwyższenia statusu społecznego rodzica poprzez wybranie "światowego" imienia dla jego dziecka, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad wyborem tego typu.

Działanie te może niestety doprowadzić do problemów w późniejszym życiu malucha, który będzie zmuszony do mierzenia się z oceną społeczeństwa tylko na podstawie tego, jakie imię zostało dla niego wybrane po narodzinach. Może to doprowadzić do późniejszych problemów z samooceną i samoakceptacją.

Chcesz uniknąć problemów? Kieruj się prostotą

Proste, klasyczne imiona też są piękne. Nie trzeba śledzić trendów i szukać jak najbardziej oryginalnych z nich. Wiedz, że Marysia czy Wojtek zapewne nie będą wytykani palcami i wyszydzani ze względu na imię. Da im to szansę na samodzielne wypracowanie wizerunku.

Więcej o: