Te psy z włosami są najpopularniejsze. Jak duże rosną i ile kosztują?

Wybór czworonożnego przyjaciela nie jest łatwy. Jak podjąć taką decyzję? Jeśli zamierzasz kupić bądź przygarnąć psa, warto poznać te, które nie mają sierści. Psy z włosami - co o nich wiemy? Przedstawiamy pięć najpopularniejszych ras futrzaków, w których się zakochasz.

Jeśli marzy ci się zostanie opiekunem pieska z włosami, po przeczytaniu tego artykułu zdobędziesz pewność, że ma to wiele zalet. Wybór czworonożnego przyjaciela nie jest łatwy. Zapoznaj się z rasami psów, które nie mają sierści.

Różnice między sierścią a włosami u psa

Największa różnica jest taka, że sierść rośnie tylko do określonej długości, przy czym bywa szorstka i niezbyt przyjemna w dotyku. Chroni czworonoga przed przegrzaniem i wyziębieniem. Włosy zaś są miękkie i wymagają codziennego czesania oraz regularnego strzyżenia. Nie chronią też pieska przed zimnem w taki sposób jak sierść, w związku z czym czworonogi zimą powinny być ubierane w specjalne ubranka, dzięki którym nie będą marznąć.

Psy z włosami. Przykłady pięciu ras czworonogów

Do najpopularniejszych ras psów z włosami zaliczają się:

  • shih tzu
  • pudel
  • maltańczyk
  • bedlington terrier
  • bichon frise
Zobacz wideo Ciekawostki o psach

Shih tzu są bardzo wierne swojej rodzinie i uwielbiają zabawy oraz pieszczoty. Dużo śpią i wymagają regularnych spacerów. Osiągają wysokość zaledwie do 27 cm. Ważą od 4,5 do 8 kg i kosztują 1,5–4 tys. zł, w zależności od osiągnięć wystawowych rodziców.

 

Pudle osiągają wagę między 11 a 13 kg przy wzroście do 40 cm. Należą do czołówki najinteligentniejszych psów świata. Są to towarzyskie zwierzęta, jednak wymagają wiele szacunku. Ceny zaczynają się od 5 tys. zł i są uzależnione od decyzji hodowcy.

 

Maltańczyki są wesołe i pełne energii. Idealnie sprawdzają się jako przyjaciele małych dzieci. Kosztują od 1,5 do 4 tys. zł. Osiągają wagę do 4 kg i wzrost do 25 cm.

 

Bedlington terriery przypominają wyglądem słodkie owieczki, ale są niezależne. Oddane rodzinie i dzieciom, ale szczególnie przywiązują się do jednej, wybranej osoby. Kosztują około 5 tys. zł. Ważą około 10 kg i osiągają wzrost do 140 cm.

 

Bichon frise ważą 3-6 kg, przy czym ich wzrost nie powinien przekraczać 30 cm. Są idealnymi pieskami domowymi. Nie linieją, jednak ich biała sierść łatwo ulega zabrudzeniu i z tego względu ważna jest codzienna pielęgnacja zwierzęcia. Kosztują 3-5 tys. zł.

 
Więcej o: