Te psy z włosami są najpopularniejsze. Jak duże rosną i ile kosztują?

Wybór czworonożnego przyjaciela nie jest łatwy. Jak podjąć taką decyzję? Jeśli zamierzasz kupić bądź przygarnąć psa, warto poznać te, które nie mają sierści. Psy z włosami - co o nich wiemy? Przedstawiamy pięć najpopularniejszych ras futrzaków, w których się zakochasz.

Jeśli marzy ci się zostanie opiekunem pieska z włosami, po przeczytaniu tego artykułu zdobędziesz pewność, że ma to wiele zalet. Wybór czworonożnego przyjaciela nie jest łatwy. Zapoznaj się z rasami psów, które nie mają sierści.

Młoda ryjówka aksamitnaMalutka, urocza, jadowita i żyje w Polsce. Czym jest ryjówka aksamitna?

Różnice między sierścią a włosami u psa

Największa różnica jest taka, że sierść rośnie tylko do określonej długości, przy czym bywa szorstka i niezbyt przyjemna w dotyku. Chroni czworonoga przed przegrzaniem i wyziębieniem. Włosy zaś są miękkie i wymagają codziennego czesania oraz regularnego strzyżenia. Nie chronią też pieska przed zimnem w taki sposób jak sierść, w związku z czym czworonogi zimą powinny być ubierane w specjalne ubranka, dzięki którym nie będą marznąć.

Jak pozbyć się sierści podczas prania? To proste. Dodaj pół szklanki tego produktuJak pozbyć się sierści podczas prania? Dodaj pół szklanki tego produktu

Psy z włosami. Przykłady pięciu ras czworonogów

Do najpopularniejszych ras psów z włosami zaliczają się:

  • shih tzu
  • pudel
  • maltańczyk
  • bedlington terrier
  • bichon frise
Zobacz wideo Ciekawostki o psach

Shih tzu są bardzo wierne swojej rodzinie i uwielbiają zabawy oraz pieszczoty. Dużo śpią i wymagają regularnych spacerów. Osiągają wysokość zaledwie do 27 cm. Ważą od 4,5 do 8 kg i kosztują 1,5–4 tys. zł, w zależności od osiągnięć wystawowych rodziców.

 

Pudle osiągają wagę między 11 a 13 kg przy wzroście do 40 cm. Należą do czołówki najinteligentniejszych psów świata. Są to towarzyskie zwierzęta, jednak wymagają wiele szacunku. Ceny zaczynają się od 5 tys. zł i są uzależnione od decyzji hodowcy.

 

Maltańczyki są wesołe i pełne energii. Idealnie sprawdzają się jako przyjaciele małych dzieci. Kosztują od 1,5 do 4 tys. zł. Osiągają wagę do 4 kg i wzrost do 25 cm.

 

Bedlington terriery przypominają wyglądem słodkie owieczki, ale są niezależne. Oddane rodzinie i dzieciom, ale szczególnie przywiązują się do jednej, wybranej osoby. Kosztują około 5 tys. zł. Ważą około 10 kg i osiągają wzrost do 140 cm.

 

Bichon frise ważą 3-6 kg, przy czym ich wzrost nie powinien przekraczać 30 cm. Są idealnymi pieskami domowymi. Nie linieją, jednak ich biała sierść łatwo ulega zabrudzeniu i z tego względu ważna jest codzienna pielęgnacja zwierzęcia. Kosztują 3-5 tys. zł.

 
Więcej o: