Te domowe sposoby na muchy są niezawodne! Pozbędziesz się owadów w kilka minut

Latem chcemy cieszyć się świeżym powietrzem. Otwarte okna i drzwi balkonowe to jednak zaproszenie dla nieproszonych gości - much, które są zdecydowanie jednymi z najbardziej uciążliwych owadów świata. Poniżej znajdziecie 3 domowe sposoby na muchy.

Nie ma nic bardziej irytującego niż całodobowe bzyczenia nad głową oraz spacerowanie much po kuchennym blacie czy stole. Muchy mogą być nosicielami bakterii, dlatego warto znać szybkie sposoby na to, jak się ich pozbyć. Nie potrzebujesz do tego dużych nakładów finansowych czy wymyślnych urządzeń. Twoja walka nie powinna jednak ograniczać się do biegania za nimi z tradycyjną łapką. Poznaj 3 sprawdzone, domowe i przede wszystkim bezpieczne, sposoby na to, by muchy przestały być Twoim utrapieniem.

Zobacz wideo Wspaniały zapach w kilku postaciach. Co można wyczarować z lawendy?

Co odstrasza muchy?

Muchy nie lubią wielu zapachów, także bez problemu możesz skomponować własny odstraszacz. Owady te nie znoszą zapachu olejków cytrynowych, eukaliptusowych, lawendowych oraz waniliowych – także w formie świeczek czy dyfuzora. Uciekają także od goździków – zalewając torebkę goździków litrem wody, masz gotowy i bezpieczny odstraszacz w sprayu. Goździki możesz też powbijać w pomarańczę i rozstawić wokół okien. Odstraszająco zadziałają także ususzony rozmaryn oraz zasadzona mięta. Wybór jest tak duży, że na pewno znajdziesz zapach, który ci się spodoba.

Własnoręczny lep na muchy

Nie musisz kupować gotowca, lep możesz łatwo wykonać w domu – pocięte paski papieru polej kilkoma łyżkami płynnego miodu wymieszanego z mąką kukurydzianą. Miksturę tą możesz również wylać na spodeczki i włożyć do szafek kuchennych.

Domowe sposoby na muchy — pułapka w 3 minuty

W bardzo prosty sposób możesz też zrobić pułapkę – wabik: do butelki wlej wodę wymieszaną z cukrem i czekaj. Wodę możesz zamienić na banana lub słodki sok, np. jabłkowy. Sprawdzi się również mieszanka octu z płynem do mycia naczyń lub mydłem. Nie jest to zbyt humanitarny, ale zdecydowanie skuteczny sposób na pozbycie się much z domu.

Więcej o: