InPost przekaże używane ubrania i elektronikę potrzebującym. Nowa akcja EKOzwroty

Firma InPost zajmująca się dostarczaniem przesyłek rozpoczęła ciekawą kampanię pomocy zarówno potrzebującym, jak i klientom. Stare ubrania zalegają w domu i nie wiadomo, co z nimi zrobić? Wystarczy odpowiednio je zapakować i włożyć do paczkomatu! Wyjaśniamy, co należy zrobić.

Wielu ludzi w pewnym okresie życia zwraca uwagę na rzeczy, które zalegają niepotrzebnie w domu i raczej się już nie przydadzą. Często są to ubrania czy różnego rodzaju elektronika. Nie wiadomo co z nimi zrobić? Nie warto wyrzucać ich do śmieci. InPost przychodzi z rozwiązaniem! 

InPost przekaże używane ubrania i elektronikę potrzebującym, lub podda je recyklingowi

Usługa paczkomatów InPost jest już dostępna w wielu polskich miastach. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy wiadomo, że kurier nie zastanie klienta w domu — dzięki temu można odebrać paczkę w dowolnej chwili, do 48 h od dostarczenia jej do paczkomatu. Dzięki nowej akcji nie będą się one już kojarzyć tylko z wysyłaniem i odbieraniem przesyłek.

Nowa usługa EKOzwroty polega na tym, żeby umieszczać w paczkomacie ubrania bądź sprzęt elektroniczny, z których się już nie korzysta. Ważne, by przedmioty mimo wcześniejszego użytkowania były sprawne i niezniszczone.

 

Fundacja Odzyskaj Środowisko sprawdzi produkty i prześle je dalej

Jeśli klient zdecyduje się przekazać rzeczy, których już nie używa, Fundacja Odzyskaj Środowisko oceni je pod kątem ewentualnych zniszczeń, a następnie przekaże dalej.

Zobacz wideo Co się dzieje z naszymi śmieciami?

Elektronika, której nie uda się naprawić, zostanie poddana recyklingowi, a ubrania zostaną oddane na cele charytatywne lub przekazane do ponownej sprzedaży. Partnerem akcji jest firma CCC, dzięki której po oddaniu produktów można otrzymać 10 proc. zniżki do wykorzystania na zakupy na stronie internetowej sklepu.

Czy ten nowoczesny pomysł osiągnie powodzenie?

Akcja InPostu ma wspierać dbanie o środowisko. Za jakiś czas okaże się, czy ten nowy pomysł zostanie dobrze przyjęty przez klientów i czy będą chętnie korzystać z usługi EKOzwroty.

Więcej o: