Jak oduczyć psa sikania w domu? Trzy skuteczne rady, dzięki którym poradzisz sobie z tym problemem

Czy twój piesek oddaje niekontrolowany mocz w miejscach do tego nieprzeznaczonych? Nie wiesz, jak sobie z tym poradzić i jak mu pomóc, a ciągłe sprzątanie mieszkania już cię męczy? W poniższym artykule przedstawiamy trzy skuteczne porady, jak oduczyć psa sikania w domu.

Jeśli twój ukochany pupil sprawia ci problem poprzez częste oddawanie moczu w domu, nie musisz już się martwić. Specjalnie dla ciebie przedstawiamy trzy skuteczne porady, jak go tego oduczyć.

Psy z włosamiTe psy z włosami są najpopularniejsze. Jak duże rosną i ile kosztują?

Jak oduczyć psa sikania w domu? Częsty problem, którego rozwiązaniem są spacery

Jednym z najprostszych sposobów na pokonanie tego nieprzyjemnego dla nas problemu jest wyprowadzanie pieska na dwór za każdym razem, gdy tego potrzebuje. Zazwyczaj pupil wymaga opróżnienia pęcherza po każdej drzemce, posiłku i większej aktywności fizycznej, np. zabawie. Może też odczuwać potrzebę podczas dużej ekscytacji, przykładowo gdy wracasz do niego po dłuższej nieobecności.

Na początku takiej nauki warto wyprowadzać zwierzę na dwór nie rzadziej, niż co 3-4 godziny. Pamiętaj, że mniejsze pieski muszą opróżniać pęcherz częściej, niż więksi osobnicy.

Jak pozbyć się sierści podczas prania? To proste. Dodaj pół szklanki tego produktuJak pozbyć się sierści podczas prania? Dodaj pół szklanki tego produktu

Nagrody! Uwielbia je każdy pies

Każdy pupil uwielbia być chwalony i nagradzany przez swojego ludzkiego przyjaciela. Jeśli uda mu się załatwić potrzebę fizjologiczną na dworze, w miejscu do tego przeznaczonym, nie wahaj się go pochwalić i nagrodzić ulubionym smakołykiem. Pamiętaj jednak, żeby po pewnym czasie zrezygnować z przysmaków, gdyż prawidłowe siusianie powinno być nawykiem, a nie powodem do nagradzania na dłuższą metę.

Zobacz wideo Ciekawostki o psach

Czy mój pies się boi? Jak temu zaradzić?

Jeżeli pies siusia w mieszkaniu za każdym razem, gdy ciebie nie ma, może być to spowodowane lękiem separacyjnym, co często objawia się właśnie niekontrolowanymi wypróżnieniami. W tym przypadku należy wyeliminować źródło stresu — warto też udać się z wizytą do behawiorysty, który z pewnością w tej sytuacji pomoże. Specjalista dokładnie nakreśli powód problemu i przekaże, co robić, by sobie z nim poradzić.

Więcej o: