Jakie kwiaty sadzić w sierpniu? To idealny czas nie tylko na tulipany

Marzenie o balkonie wreszcie się spełniło, a może masz ogród? Nie wiesz co i kiedy sadzić? Wiedzę i zmysł ogordniczy też nie są bliskie odrazu. Chcesz przyjemnie spędzać chłodne wieczoryna działce czy domowym tarasie? Warto te miejsca nieco ukwiecić. Rośliny dodatkową upiększą twoje otoczenie.

Masz piękny balkon lub ogród i do tej pory nic tam na nie ma. Dotąd nie było czasu na zabawę w ogrodnika, albo po prostu jakoś cię to nie interesowało. Sierpień to dobra pora, by wziąć się za grządki i kupić doniczki. Poza czymś do siedzenia w twoim zewnętrznym otoczeniu, to kwiaty sprawią, że spędzenia tam czasu będzie prawdziwą przyjemnością, Może nawet zaimponujesz sąsiadom. Sierpień to idealny czas dla niektórych gatunków.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Zastanawiasz się jakie kwiaty sadzić w sierpniu?

Jeśli nie masz jeszcze nic w ogródku, albo jest miłośnikiem produktów z własnej grządki i masz posadzone warzywa czy krzewy owocowe, teraz  pora na kwiaty. Są odmiany które najlepiej przyjmą się właśnie w połowie lata. Rośliny cebulowe tj. tulipany, lilie i hiacynty wsadzone w sierpniu do ziemi zakwitną za rok. Zbierzesz plony wraz z budząca się wiosną. Jest to zdecydowanie ich czas, pora by przyjęły się w nowym warunkach. Także rośliny dwuletnie np. niezapominajki, bratki czy stokrotki można sadzić przez cały sierpień. To też dobry okres na zasianie trawnika

Jakie kwiaty sadzić w sierpniu już wiesz, ale jak o nie dbać?

Poza sadzeniem, środek lata to też dobry czas na dzielenie bylin. Te rośliny, które już przekwitły można dzielić i przesadzać. Będę miały wystarczająco dużo czasu na zapuszczenie korzeni przez okres jesienny. Wspomniane drobne kwiatki ogrodowe ( stokrotki, dzwonki, bratki) oraz przebiśniegi, krokusy, ziemowity powinny zakwitnąć w naszym ogrodzie już jesienią. Pod koniec lata możemy wysadzać cebulki szachownicy cesarskiej i kostkowatej, narcyzów oraz pustynników. Jest to też czas sadzenia jednych z bardziej aromatycznych kwiatów czyli piwonii.

Sadzenie, jego odpowiedni czas, dobór roślin  jest bardzo ważne, ale codzienne dbanie jest koniecznością. Jeśli już zainwestujemy swój czas i prace na powstanie tak cudownego ogródka, trzeba pamiętać o podlewaniu i doglądaniu swojej oranżerii. Dzięki temu będziemy mieć czy to na balkonie, czy na działce piękny widok i poczucie satysfakcji z pracy jaką wykonaliśmy.

Więcej o: