Ważny numer 799448084. Lepiej go zapisz, bo atak hakerski wciąż trwa!

CERT Polska we wtorkowym komunikacie poinformował o zmasowanym ataku na klientów banku Pekao, w którym hakerzy próbują zmusić klienta banku do podania danych logowania na fałszywej stronie internetowej. Warto się z nim zapoznać z uwagi na pewien ciekawy numer telefonu, o którym przy okazji przypomniano.

Cert Polska informuje o kolejnym ataku hakerskim na klientów banku Pekao S.A. Jak podano we wtorkowym komunikacie, nosi on znamiona typowego phishingu, jednak warto dowiedzieć się więcej o tej sprawie. Przestępcy wysyłają do klientów maila, w którym informują ich o "nietypowym połączeniu", w związku z którym ofiara, przestraszona perspektywą utraty środków, miałaby przekazać swoje dane logowania hakerom. Lepiej tego nie róbcie!

Kostki lodu na dywanie Przyłóż kostki lodu do dywanu i odczekaj kilka minut

Czym jest Cert Polska?

CERT Polska to specjalny zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo polskich internautów. Działa w strukturach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Eksperci CERT co jakiś czas informują o metodach oszustów, którzy szukają swoich ofiar za pośrednictwem Internetu i SMSów. Jak można pomóc innym obronić się przed atakiem hakerów?

Jak czyścić płytę indukcyjną? Czym czyścić płytę indukcyjną, żeby jej nie porysować? Banalny trik

Ważny numer 799448084. Do czego służy?

Eksperci CERT w związku z zaistniałym problemem przypomnieli o pewnym ważnym numerze, który należy znać. Jest to numer +48799448084, przez który można poinformować o podejrzanych SMSach, które otrzymaliśmy. Jest to prosta, druga po formularzu zgłoszeniowym, forma kontaktu z instytucją CERT. Należy pamiętać, żeby zgłaszać jedynie podejrzenia oszustwa, a nie spam marketingowy — taki można zablokować z poziomu telefonu

Przesłane pod ten numer informacje zostaną przeanalizowane pod kątem zagrożeń, jednak należy przy tym pamiętać, że obowiązuje limit — w ciągu czterech godzin można złożyć tylko trzy takie zgłoszenia. Jeśli analitycy zdecydują, że przekazana przez nas wiadomość jest niebezpieczna, wtedy mogą opublikować ostrzeżenie przed działaniami przestępców, co może zapobiec tysiącom oszustw.

Zobacz wideo Konsekwencje wakacji kredytowych
Więcej o: