Domowy sposób na suche i popękane pięty. Ten produkt znajdziesz w kuchni! Kosztuje niecałe 2 zł

Problemy ze stopami pojawiają się najczęściej latem. To właśnie w tym okresie najłatwiej o różnego rodzaju otarcia i pęknięcia. Przez wysokie temperatury i odkryte obuwie stopy szybko stają się przesuszone. Jak sobie z tym poradzić? Oto sprawdzony sposób na suche i popękane pięty.

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych miejscach. Z tego powodu jest o wiele bardziej narażona na rogowacenie. Najprostszym sposobem na uniknięcie tego bolesnego problemu jest odpowiednia pielęgnacja. Samo ścieranie naskórka nie tylko nie pomoże w jego rozwiązaniu, ale także może go pogłębić. Oto skuteczny sposób na suche i popękane pięty. 

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj ich!

Domowy sposób na suche i popękane pięty. Kosztuje tylko 2 zł!

Jednym z najprostszych domowych sposobów na pielęgnacje stóp jest ich namaczanie. To rozwiązanie jest znane i wykorzystywane już od lat. Wystarczy, że do gorącej wody wsypiesz... dwie łyżki sody oczyszczonej. Proszek, który znajdziemy w prawie każdej kuchni, szybko pozbędzie się zrogowaciałego naskórka. Po połączeniu substancji dokładnie je wymieszaj. Mocz stopy w ciepłym płynie przez około 15 minut. Następnie delikatnie zetrzyj popękaną skórę i obficie nasmaruj pięty kremem nawilżający. Jeśli problem przesuszonych stóp nie znika pomimo odpowiedniej pielęgnacji, poszukaj porady u specjalisty. Długotrwałe zrogowacenie naskórka może być objawem łuszczycy, egzemy, AZS, cukrzycy lub chorób tarczycy. 

Najlepszy kosmetyk na pielęgnacje stóp. Dzięki niemu pozbędziesz się suchego naskórka

Podczas pielęgnacji stóp należy pamiętać o użyciu właściwych kosmetyków. Najlepszym sposobem na zdrową i nawilżoną skórę jest użycie maści bogatej w witaminę A. Dzięki temu składnikowi zostanie dogłębnie nawilżona, dzięki czemu zapobiegniesz jej pękaniu. Kosmetyk dobrze jest nałożyć na stopy zaraz przed snem. Efekt zobaczysz już następnego dnia! Skuteczność witaminy A wcale nie idzie z jej ceną – maści z tym składnikiem kosztują zwykle mniej niż 10 złotych.

Więcej o: