Jak myć okna, nie pozostawiając smug? Dodaj dwie łyżeczki do wody i rozpyl, a zapomnisz o problemie

Jak myć okna, aby były błyszczące i bez smug. Warto poznać kilka prostych zasad i domowych trików, które znacznie ułatwią pracę.

Okna w naszych domach brudzą się każdego dnia. Od zewnątrz narażone są na zanieczyszczenia powietrza, opady deszczy, śniegu. Od środka często osiada na nich tłuszcz i inne zabrudzenia. Jak wyczyścić każdy rodzaj brudu? Znamy sposób. 

Zobacz wideo Anna Mucha rozpływa się nad domowymi lodami

Jak myć okna? Domowy preparat do szyb

Chcąc umyć okna, zdecydowanie przyzna się mikstura na bazie octu. Wystarczy dwie łyżeczki wymieszać ze szklanką wody, a następnie rozpylić na szybach. Tym, którzy nie lubią jego specyficznego zapachu, pozostaje cytryna: pół szklanki soku z cytryny mieszamy ze szklanką wody. Ten sposób nie tylko nabłyszczy okna, ale też doda przyjemnego cytrusowego zapachu w pomieszczeniu.

Do mycia okien wybieramy zamiast ostrych gąbek, które mogą porysować szyby, miękką szmatkę najlepiej z mikrofibry. Zaczynamy mycie z rozcieńczonym płynem na mokro, myjąc framugi, a dopiero później szyby. Przyda się ściągaczka, szczególnie rozsuwana, która odciągnie nadmiar wody, i pomoże dostać się w  miejsca, które trudno nam dosięgnąć. Jeśli okna wyposażone są w rolety, te też przecieramy je koniecznie na sucho. 

Jak myć okna w słoneczny dzień? W ten sposób możesz uniknąć smug 

Zrobiła się piękna pogoda, świeci słońce, postanawiasz wymyć okna. To błąd, niestety słońce i wysoka temperatura spowodują, że woda na szybach będzie szybko wysychać, tworząc smugi. Warto na mycie okien wybrać dzień z temperaturą dodatnią, ale mniej słoneczny. Jest jednak jeszcze jeden szczegół, o którym warto pamiętać. Najlepiej szyby wycierać suchą ściereczką, a nie ręcznikami papierowymi. 

Więcej o: