5 kadrów, które usłyszysz. Kiedyś oglądały je miliony widzów. Rozpoznasz te programy po zdjęciu?

Kultowe już seriale, bajki, które oglądało się każdego wieczora. Niektóre z nich doskonale zapadły nam w pamięć do tego stopnia, że potrafimy rozpoznać je po zdjęciu i usłyszeć w głowie. Zgadniesz, z którego programu pochodzą te kadry?

Ulubione stare programy, seriale, bajki czy filmy budzą w nas niepohamowane pokłady nostalgii. Niektórzy twierdzą, że nie da się usłyszeć zdjęcia. A jednak gdy spojrzymy na te kadry, w głowie zagra nam dobrze znana melodia, którą słyszeliśmy dziesiątki razy w telewizji. Będziesz w stanie rozpoznać, z czego pochodzą te kadry?

Zobacz wideo Magia lat 90-tych, czyli wspomnienia powracają w literaturze [Popkultura]

Te bajki uwielbiały dzieciaki nie tylko urodzone w latach 90. Rozpoznasz?

 

Serial "Smerfy" powstał w latach 80. Opowiadał o przygodach niebieskich stworzeń, Smerfów, których głównym wrogiem jest Gargamel. Czarnoksiężnik próbuje je złapać za wszelką cenę. Smerfy wciąż nie straciły swojej popularności, choć możemy je oglądać w już nieco nowszym wydaniu.

 

Stworzone w latach 90. animowane "Muminki" to serial, który miał dużo fanów i równie dużo osób, które niezbyt miło wspominają seanse tej bajki. Do dziś niektórzy pamiętają przerażenie, jakie wywoływała w nich postać Buki.

Kadry, które usłyszysz. Te produkcje przyciągały przed telewizory miliony widzów

 

"Miodowe lata" wciąż mają pokaźne grono fanów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że serial oparty był na amerykańskim serialu "The Honeymooners". Perypetie tramwajarza Karola i kanalarza Norka, mieszkających na warszawskiej Woli, przyciągały przed telewizory miliony widzów.

 

"Plebania" opowiadała o perypetiach mieszkańców wsi Tulczyn, w której rządził Janusz Tracz, do dziś uważany za jedną z najbardziej złowieszczych postaci w polskiej telewizji. A piosenkę, którą można było usłyszeć w napisach początkowych, kojarzą nie tylko wierni fani.

20th Century Fox Television do 2019 roku zajmowało się produkcją telewizyjną. Studio wyprodukowało takie seriale, jak "Z Archiwum X", "Skazany na śmierć", "24 godziny", "Buffy: Postrach wampirów" czy "Jak poznałem waszą matkę".

Więcej o: