Marzy ci się przytulny balkon? Trzy proste triki na ocieplenie jego wyglądu

Wiele osób, które mieszkają w bloku, zastanawia się, co zrobić, by mieć jak najbardziej przytulny balkon. Istnieje kilka prostych trików, które mogą w tym pomóc. Jak poprawić wygląd tej niewielkiej przestrzeni? Przedstawiamy kilka skutecznych porad na ocieplenie wizerunku wnęki.

Świeża kawa na przytulnym balkonie to marzenie wielu. Co zrobić, aby ocieplić jego wygląd? Przedstawiamy kilka skutecznych porad, dzięki którym nie będziesz miał ochoty wrócić do mieszkania, a cały swój wolny czas przy dobrej pogodzie spędzisz na balkonie!

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe?

Przytulny balkon. To prostsze, niż myślisz! Postaw na zieleń

Bardzo przyjemnie jest mieć na swoim balkonie kilka roślin, które cieszą oko. Są idealnym sposobem na sprawienie, że wnęka będzie lepiej wyglądać, a także będziemy się w niej lepiej czuć. Takie kwiaty powinny być dosyć proste w utrzymaniu. Można je hodować w skrzynkach zawieszonych na balustradzie lub w donicach ustawionych na podłodze. Dobrze sprawdzą się tu pelargonie, które są odporne na wiatry.

 

Ważny jest klimat. Lampki balkonowe w modzie

Kolorowe, białe... W ociepleniu wizerunku balkonu z pewnością sprawdzą się lampki. Są świetne wieczorami, gdy spędzasz czas z przyjaciółmi lub drugą połówką. Pamiętaj, by przy wyborze światełek dokładnie sprawdzić, czy te, które ci się marzą, są przeznaczone do montażu na zewnątrz mieszkania, gdyż powinny być wykonane z materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne.

 

Meble balkonowe z drewna, a na nich koce dla ozdoby

Warto zainwestować choćby w nieduży stolik i dwa krzesła. Na balkonie dobrze wygląda drewno. Trzeba jednak pamiętać o dobrym zaimpregnowaniu materiału, by meble mogły przetrwać bez uszkodzeń więcej, niż jeden sezon. Jeśli zdecydujesz się na niewielką ławeczkę, warto zakupić ładny kocyk, np. w kolorach pastelowych, tak, by mógł ocieplać balkon swoim widokiem.

 
Więcej o: