Jak usunąć rysy z podłogi? Niezawodny sposób z wykorzystaniem orzecha włoskiego

Czasami nawet najlepszy parkiet może ulec uszkodzeniu. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej szybko ukryć bądź naprawić zniszczone fragmenty. Pomoże ci w tym... orzech włoski! Jeśli chcesz wiedzieć, jak usunąć rysy z podłogi, koniecznie sprawdź ten sposób.

Rysy w podłodze są nieestetyczne i psują wystrój każdego pokoju. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym szybko pozbędziesz się tego irytującego problemu. Oto najlepsze domowe triki na uszkodzenia w parkiecie. 

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Jak usunąć rysy z podłogi? Użyj do tego orzecha włoskiego

Jednym z najprostszych sposobów na zakamuflowanie rys powstających na podłodze jest użycie orzecha włoskiego. Wystarczy, że przez około 3 minuty będziesz pocierać nim o uszkodzoną powierzchnię. Jego miękka struktura wypełni ubytki i szybko ją ukryje. Do wypełnienia skaz możesz także wykorzystać wazelinę. Uzupełnij ubytek substancją i odczekaj krótką chwilę. Te triki najlepiej sprawdzają się w przypadku jasnych parkietów. W przypadku ciemnych materiałów lepiej użyć innych sposobów. 

Rysy na ciemnej podłodze - wykorzystaj kawę

Nie wiesz, co zrobić z fusami po kawie? Możesz je wykorzystać do uzupełnienia ubytków w ciemnym parkiecie. Nałóż je za pomocą nawilżonego patyczka do uszu bezpośrednio na uszkodzone miejsca. Poczekaj aż podłoga wyschnie, po czym przetrzyj parkiet. Do czarnych, mahoniowych lub hebanowych podłóg użyj kredki do brwi. Postaraj się dobrać odcień, który będzie jak najbardziej podobny do koloru parkietu. Zamiast kosmetyku możesz użyć także pasty do butów. 

Jeśli zagłębienia są szczególnie głębokie, zastanów się nad użyciem szpachli stolarskiej. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniego koloru. Podgrzej pastę, a następnie wypełnij uszkodzony fragment. Poczekaj do jej zastygnięcia. Ubytek powinien stać się niewidoczny w zaledwie kilka minut.

Więcej o: