Niezawodny sposób na lśniące włosy. Wykorzystaj produkt, który masz w domu. Na pewno nie pożałujesz!

Pielęgnacja włosów, tak, aby były lśniące i zdrowe, nie należy do najłatwiejszych. Często spędza to kobietom sen z powiek. Jaki jest super trik na włosy? Przedstawiamy sposób z użyciem siemienia lnianego, dzięki któremu w tani i łatwy sposób poprawisz wygląd swoich końcówek.

Okazuje się, że domowe sposoby na pielęgnację włosów nie przynoszą gorszych efektów, niż stosowanie produktów z drogerii. Istnieją metody, dzięki którym łatwo i tanio można poprawić kondycję końcówek. Dziś przedstawiamy użycie siemienia lnianego, które z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jaki jest super trik na włosy? Metoda z siemieniem lnianym z pewnością cię zachwyci

Siemię lniane ma właściwości, dzięki którym włosy zostaną odżywione i głęboko nawilżone, a przy tym zmniejszy się tendencja do rozdwajania końcówek. To idealne rozwiązanie dla pasm matowych, suchych, zniszczonych i wypadających. Regularne stosowanie tej metody może nawet sprawić, że skóra głowy nie będzie się tak szybko przetłuszczać, przez co włosy dłużej będą wyglądać świeżo. Mogą też zacząć szybciej rosnąć! Do pasm warto wybrać siemię złociste, które zawiera więcej składników odżywczych, niż siemię brązowe. Można je znaleźć w sklepie z ekologiczną żywnością.

Siemię lniane na włosy. Jak stosować?

Ugotuj całe ziarna w wodzie. Konsystencja przybierze formę "glutka", a składniki odżywcze zaczną się powoli uwalniać. Należy często mieszać siemię, by nie przywarło do dna naczynia. Po ostygnięciu substancji do wyboru są dwie opcje — siemię lniane można pić (co pomoże również na kaszel), lub nakładać bezpośrednio na włosy. Jeśli chcesz, możesz wcześniej zmoczyć w tym celu skórę głowy, ale nie jest to konieczne.

Pozostałość produktu warto przełożyć do słoiczka i schować do lodówki. Odpowiednio zamknięty można stosować na włosy nawet przez cztery dni. Po tym czasie trzeba już przygotować kosmetyk na nowo, ale procedura nie jest ani czasochłonna, ani skomplikowana, więc nie powinno to stanowić dużego problemu. 

Więcej o: