Jak pozbyć się pająków z domu? Wykorzystaj przyprawę lub te rośliny

Są osoby, dla te niewielkie stworzenia stanowią źródło ataków paniki. Jeszcze inni postrzegają je jako szkodniki, które niepotrzebnie przebywają w mieszkaniu. Jak pozbyć się pająków z domu? Te trzy sposoby pomogą w osiągnięciu celu i cieszeniu się chwilami bez ich obecności.

Walka z pająkami jest nierówna. Pozbycie się ich z domu bywa trudne, a chemia przystosowana do ich odstraszania często zawodzi. Na szczęście są skuteczne domowe sposoby, dzięki którym pozbycie się szkodników może nie być skomplikowane.

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony?

Jak pozbyć się pająków z domu? Mięta i lawenda

Mięta i lawenda to rośliny, których zapach działa na pająki odstraszająco. Sukces przyniesie spryskanie miejsc, w których przebywają szkodniki, wyciągiem z tych roślin. Można posadzić je również w doniczkach i postawić na parapecie, co powinno przynieść bardziej długotrwały efekt. Dobrze sprawdzi się też eukaliptus, czy cytryna

Ocet na pająki. To działa!

Pająki nie znoszą zapachu octu, dlatego warto spryskać ich ulubione miejsca tym specyfikiem rozcieńczonym z wodą. Niestety, ta metoda nie będzie zbyt przyjemna dla domowników, ponieważ substancja wydzieli nieprzyjemną woń.

Przyjemny zapach cynamonu nie tylko od święta

Specyficzny, ale przyjemny zapach cynamonu wypełniający mieszkanie ma też inną zaletę — skutecznie odstraszy pająki! Najprostszym sposobem jest posypanie sproszkowaną przyprawą ziemi w doniczkach kwiatów domowych. Ta metoda to doskonałe źródło witamin dla roślin. Działa również przeciwgrzybicznie.

Zapobieganie, czyli regularne porządki

Jeśli nie chcesz, by pająki wróciły, warto regularnie sprzątać mieszkanie, ale nie tylko pobieżnie. Te stworzenia lubią schowane, suche miejsca, dlatego chętnie wybierają zaciemnione zakamarki. Warto często odsuwać łóżka czy szafy, żeby dokładnie wysprzątać trudno dostępne kąty.

Więcej o: