Jak pozbyć się łupieżu? Zazwyczaj używasz go do smażenia, tym razem natrzyj nim włosy

Jak pozbyć się łupieżu? To pytanie sporo ludzi zadaje sobie chociaż raz w życiu. Odstaw produkty z drogerii w kąt! Na szczęście istnieją proste, domowe i tanie sposoby, dzięki którym możesz skutecznie go zlikwidować i na nowo cieszyć się zdrowym wyglądem włosów.

Łupież to nic innego, jak złuszczający się naskórek skóry głowy, który gołym okiem można zobaczyć na włosach, ramionach czy szyi. Często w parze z tą przypadłością idzie swędzenie głowy, dlatego dobrze znaleźć sprawdzony sposób, który pomoże pozbyć się problemu. Istnieje wiele metod, jednak warto rozważyć zastosowanie naturalnych, przyjaznych dla naszego ciała produktów.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Jak pozbyć się łupieżu? Za pomocą octu jabłkowego!

Płukanki z octu jabłkowego to jeden z najprostszych sposobów na leczenie problemów skóry głowy. Posiada dużą ilość witaminy E, której próżno szukać w jego klasycznym odpowiedniku. Zapach produktu jest mniej intensywny niż ten, który wydziela ocet spirytusowy. Zastosowanie płukanki nie należy do skomplikowanych. Wystarczy rozcieńczyć jedną łyżkę octu jabłkowego w szklance letniej wody i gotowym roztworem pokryć umyte wcześniej włosy.

Oliwa z oliwek nie tylko do smażenia! Sprawdzi się też w walce z łupieżem

Jakie jeszcze zastosowanie oliwy z oliwek znasz? Klasycznie używamy jej do smażenia, ale dobre efekty daje też wmasowana w skórę głowy. Jedyne, co należy zrobić, to użyć niewielkiej porcji produktu na włosach. Po około 30 min wystarczy dokładnie umyć je szamponem z odżywką, by pozbyć się tłustych pozostałości. To dobry sposób na odżywienie końcówek włosów, a na pożądane efekty nie trzeba długo czekać!

Zdrowotna płukanka z pokrzywy

Kolejnym domowym sposobem na łupież jest płukanka z pokrzywy. Należy zaopatrzyć się w niezmielone liście tej rośliny, którą można znaleźć w aptece czy sklepie zielarskim. Gdy będziemy już w jej posiadaniu, wystarczy przygotować napar, zalewając liście wrzątkiem. To kolejny prosty sposób, gdyż jedyne, co później trzeba zrobić, to nałożyć wystudzony produkt na umyte wcześniej włosy.

Więcej o: