Jak olejować włosy? Odpowiednio dobrany produkt to podstawa. Podpowiadamy, jak to zrobić

Olejowanie włosów jest znane od stuleci. Dobrze wpływa na skórę głowy, działa świetnie na strukturę włosów i pobudza je do wzrostu. Nada również połysku i wzmocni kosmyki. Wcześniej trzeba jednak dobrać odpowiedni preparat. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

W zależności od rodzaju włosów lub problemu, z którym zmagamy się, warto dobrze dobrać właściwy preparat. Źle dopasowany nie tylko nie spełni swojej funkcji, ale zaszkodzi naszym kosmykom. Podpowiadamy zatem, jak to zrobić. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Olejowanie włosów - co to właściwie jest i czemu służy?

Jeśli już wiemy, że nacieranie włosów to ich olejowanie, pora przejść do praktyki. Przesuszenie, łamliwość, wypadanie to codzienne przypadłości naszych włosów, którym natychmiast trzeba pomóc. Zacząć należy od niewielkiej ilości wybranego oleju. Rozprowadzamy go na całej długości włosów albo u nasady w zależności od problemów, jakie z nimi mamy. Następnie są dwie opcje: można naoliwić włosy, zawinąć w ręcznik lub założyć czepek i odczekać minimum 30 minut, potem wymyć lub położyć się z zawiniętą miksturą na głowie, a umyć je dopiero rano.

Co wcierać i jak dobrać olejek, żeby olejowanie włosów przyniosło efekt?

Brak połysku, rozdwojone końcówki, przesuszenie to tylko niektóre bolączki, jakie zauważamy na naszych włosach. Nie jest łatwo dobrać odpowiedni olejek, dlatego musimy dobrze rozszyfrować, czego brakuje naszym włosom.

  • Włosy niskoporowate przyda się olejek: kokosowy, palmowy, lniany, rycynowy, słonecznikowy, shea, kakaowy, mango.
  • Włosy średnioporowate  znajdź olejek: rycynowy, słonecznikowy, jojoba, z kiełków pszenicy, z pestek dyni.
  • Włosy wysokoporowate zakup olej: konopny, lniany, awokado, rycynowy, słonecznikowy, baobabu, słodkich migdałów, acai oraz z pestek moreli, dyni, maliny, śliwki, brzoskwini, wiśni, arbuza, jabłka.

Jeśli chodzi o częstotliwość olejowanie włosów, wszystko zależy do tego, jak często są myte. Jeśli co kilka dni to właśnie wtedy warto zaplanować ich nacieranie ok. 2-3 razy w tygodniu. Ważne, żeby odbywało się regularnie.

Więcej o: