Jak szybko i łatwo wyczyścić ramy okienne? Po użyciu tego produktu będą jak nowe!

Obowiązek mycia okien dla wielu nie należy do najprzyjemniejszych. Wymaga sporo precyzji i kondycji. Okazuje się, że znacznie częściej niż okna powinno się czyścić ramy okienne, gdyż tam wszelkie zanieczyszczenia zbierają się dużo szybciej. Z zastosowaniem tego jednego składnika nie musi to już być trudne!

Wielu zastanawia się, jak szybko i łatwo, oprócz samych szyb, umyć ramy okienne, bo sprzątanie zazwyczaj jest męczące i daje nam się we znaki. Okna myjemy rzadko, ale jak często powinniśmy czyścić ramy? Z pewnością częściej! Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym będą one cieszyć oko czystością, a kurz i zanieczyszczenia odejdą w zapomnienie!

Zobacz wideo Jak wyczyścić zlew?

Mycie ram okiennych. Soda i woda pomogą w utrzymaniu czystości!

Bardzo dobrym środkiem czyszczącym ramy okienne jest soda oczyszczona. Działa wybielająco i zmiękcza wodę, toteż pożółkłe przedmioty nie powinny sprawiać już problemu. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z ciepłą wodą i tak powstałym roztworem usunąć zabrudzenia. Należy przy tym pamiętać, by nie używać szorstkich ściereczek czy gąbek, bo istnieje możliwość porysowania ramy, a tego chcielibyśmy uniknąć!

pralka Przez ten błąd możesz zniszczyć ubrania i pralkę. Jest często popełniany

Pamiętaj o systematyczności, która jest kluczem do sukcesu!

Ramy okienne należy czyścić dużo częściej (najlepiej kilka razy w miesiącu!), niż okna, które są przez wielu z nas czyszczone od święta, często tylko raz do roku. Należy uważać w szczególności na te znajdujące się w kuchni, gdyż często zbiera się na nich tłuszcz, który po zaschnięciu jest dużo trudniejszy do usunięcia.

Pielęgnacja włosów Naturalnie przyciemnione i mocne włosy? Jeden produkt zapewni ten efekt

Uważaj na sklepową chemię! Może zniszczyć ramy 

Okazuje się, że popularne sklepowy detergenty, np. mleczka czyszczące, są zbyt silne dla ram okiennych. Warto przemyśleć wykorzystanie domowych sposobów, gdyż chemia może łatwo zmatowić ramę, czy sprawić, że zacznie ona żółknąć. To mija się z celem, gdyż chcielibyśmy cieszyć się wyglądem "jak nowe" jak najdłużej!

Więcej o: