Jak i kiedy sadzić tulipany? Pamiętaj o tych kilku trikach, a twoje kwiaty będą zdrowe i bujne

Tulipany to jedne z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Ich piękne, wielokolorowe kwiaty wnoszą niezwykły urok do każdego wystroju. Żeby rośliny zdrowo rosły pamiętaj o paru podstawowych zasadach i banalnych trikach. Jak i kiedy sadzić tulipany? Oto kilka prostych porad na bujne i zdrowe kwiaty.

Pielęgnacja tulipanów nie jest zbyt skomplikowana. Nie oznacza to jednak, że nie należy poznać jej kilku podstawowych zasad. Jeśli chcesz, aby wiosną z sadzonek wyrosły piękne kwiaty, koniecznie wypróbuj te banalne triki. 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Jak i kiedy sadzić tulipany? Najważniejsze wskazówki

Aby z cebulek tulipanów wyrosły piękne i kolorowe kwiaty trzeba wiedzieć, w którym terminie je zasiać. Najlepszymi miesiącami na sadzenie tych roślin są wrzesień i październik. Dlaczego? W początkowej fazie wegetacji sadzonki są szczególnie narażone na działanie niskich temperatur. Z tego powodu cebulki powinny znaleźć się w ziemi na około 6 tygodni przed pierwszymi przymrozkami. 

Wybierając odpowiednie miejsce do sadzenia tulipanów musisz pamiętać o kilku podstawowych aspektach. Przede wszystkim te rośliny najlepiej kwitną na słonecznych, lub półsłonecznych terenach. Gleba, w której zamierzasz umieścić cebulki powinna mieć obojętny odczyn lub być delikatnie kwasowa. Zadbaj także o odpowiednią wilgoć ziemi. Zbyt namoczone podłoże może powodować gnicie sadzonek. 

Sadzenie tulipanów - podstawowe zasady

Przed zasadzeniem tulipanów dokładnie oczyść podłoże ze wszelkich chwastów, kamieni, bądź pozostałości po innych roślinach. Wykop w glebie małą dziurę mającą od 15 do 20 cm głębokości. Pamiętaj, aby każda cebulka była oddzielona około 10 cm wolnej przestrzeni od kolejnej. Sadzonkę umieść spiczastą końcówką do dołu. Delikatnie obsypuj ją ziemią, aby nie zmieniła swojej pozycji. Po zakryciu tulipana podlej go małą ilością wody. Cebulki należy podlać tylko raz - częste jesienne opady zapewnią glebie odpowiednią wilgoć. 

Więcej o: