W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby były świeże, czyste i pachnące? Podpowiadamy

Pranie odzieży i innych materiałów wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dziś przyszła pora zadać sobie pytanie: W jakiej temperaturze prać ręczniki? Zdarza się, że machinalnie ustawiamy program w pralce, nie przykładając do tego większej wagi. Okazuje się, że ma to znaczenie!

Z ręczników korzystamy codziennie, warto więc dokładnie o nie zadbać, by mogły posłużyć jak najdłużej. Jeśli nie będziemy przykładać większej wagi do ich pielęgnacji, z pewnością materiał szybko ulegnie zniszczeniu. Jak o nie dbać?

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Jak często to robić?

Prawidłowa temperatura, w której dobrze jest prać ręczniki, to od 40 do 60 stopni, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane i zaleceń umieszczonych na metce produktu. Metka została wcześniej odcięta? Nie martw się tym! Po prostu wybierz program z niższą temperaturą (najlepiej 40 stopni).

Ważne jest też systematyczne dbanie o ich czystość ze względu na to, że wilgoć w łazience jest doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii, które mogą upatrywać sobie siedlisko właśnie na tym, czym wycieramy nasze ciało. Z tego względu takie materiały wymagają czyszczenia co 3-7 dni.

pralka Przez ten błąd możesz zniszczyć ubrania i pralkę. Jest często popełniany

Pranie ręczników po zakupie to konieczność! O tym nie można zapominać

Ręcznik nowy, prosto ze sklepu nie powinien być przeznaczony od razu do naszej higieny. Czasem ludzie boją się, że po pierwszym praniu kolory materiałów wyblakną, więc przeciągają proces w czasie. To ogromny błąd, który może okazać się bardzo szkodliwy dla zdrowia. Prawidłowe czyszczenie usunie z materiału wszelkie zabrudzenia i drobnoustroje, które są pozostałościami po ich pobycie w sklepie czy magazynie. 

Pielęgnacja włosów Naturalnie przyciemnione i mocne włosy? Jeden produkt zapewni ten efekt

Co zrobić, by przywrócić ręcznikom miękkość? To nie jest trudne!

Zapomnij o płynie zmiękczającym, który osiądzie na włóknach ręczników, sprawiając, że będą mniej chłonne. Postaw na ocet, którego zadaniem jest zmiękczenie włókien i zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy co jakiś czas wlać szklankę tego produktu zamiast płynu do płukania. Należy też wybrać odpowiednią temperaturę i program z niskimi obrotami i wirowaniem. Zwróć uwagę na to, by pralka nie była przeładowana. 

Więcej o: